Nebezpečí parazitů v hotelových pokojích

Nebezpečí parazitů v hotelových pokojích

Už se vám stalo, že jste se po dlouhém trmácení konečně dostali do vytouženého hotelového pokoje, kde klimatizace příjemné chladí, čeká vás sprcha a na první pohled vše vypadá velmi čistě a uklizeně, ale na konec to tak není? I tak totiž opak může být pravdou. Mnoho hotelových pokojů skrývá nebezpečí, která hned na první pohled nejsou vždy patrná. Nebezpečí, která číhají v hotelových pokojích, jsou podle nových výzkumů amerických lékařů novým fenoménem. Připodobňují v něm hotelové pokoje asi s trochou nadsázky přímo k líhni různých choroboplodných zárodků. Proto by si všichni hosté zde měli dávat především velký pozor zejména na koupelny a WC. V těchto místech se totiž velmi často objevují bakterie, které jsou škodlivé a mohou u lidí vyvolat i závažná onemocnění.

Zkontrolujte kromě koupelny i lůžkoviny

Nebezpečí nepředstavují jen koupelny, ale i vypínače, televizní ovladače nebo telefony na pokoji. Sice tato zařízení na první pohled vypadají čistě, ale například pod mikroskopem je na nich velké množství bakterií. Nejen po návštěvě toalety, ale i po manipulaci s těmito předměty je nutné si umývat ruce. Další potíže sebou nese postel a přehoz. Tuto část lůžkovin totiž personál v některých zemích a hotelích příliš často nevyměňuje. Raději jej složte a uložte z dosahu svých osobních věcí. Zkontrolujte prostěradla, deky i polštáře. Nezdají-li se vám čisté, požádejte personál o výměnu. Zapátrejte po známkách přítomnosti nepříjemných štěnic. Tento malý parazit se asi nejčastěji zdržuje v postelích a sedacích soupravách. Menší plochý hmyz je tmavě hnědé barvy. Objevíte tmavě černohnědé tečky a skvrny od krve přímo na prostěradle, matraci, na stěnách u vypínačů, obložení a u obrazů. Při objevení štěnic, ihned žádejte o změnu pokoje a kontaktujte delegáta.

Pohybujte se pouze v přezůvkách a chlazení používejte s mírou

Koberce jsou živnou půdou pro mnoho bakterií, plísní a různých alergenů. Nikdy nechoďte bosi, ale vždy mějte přezůvky. Klimatizace sice k pobytu v teplých krajinách vždy zcela neodmyslitelně patří a je příjemnou součástí hotelového pokoje. Ulevuje našemu organismu a snižuje výskyt bakterií, plísní i hmyzu na pokoji, ale jen v případě, že je zařízení dobře udržováno. Jinak se naopak klimatizace stává zdrojem infekčních chorob. Častý přechod z tepla do chladna našemu organismu příliš nesvědčí. Udržujte v pokoji v rozmezí 21 až 25 °C a klimatizovaný pokoj také pravidelně větrejte. Jinak klimatizace vysouší pokožku a sliznice. Je-li to možné, alespoň na noc ji vypínejte.

You may also like...