Mozek jako jeden z důležitých orgánů. Čím mu škodíme?

Mozek jako jeden z důležitých orgánů. Čím mu škodíme?

V našem těle jsou samozřejmě potřebné veškeré orgány, ale některé jsou krapet důležitější než jiné. K důležitým orgánům patří především mozek, který je základem nervové soustavy. I když si jeho přítomnost mnohdy neuvědomujeme, pravdou je, že právě mozek je to, co řídí naše kognitivní funkce či co ovládá naše pohyby a podobně. Pokud mu budeme škodit, nebudeme moct fungovat tak, jak by měl. Jenže jak mozku tedy škodíme? 

Je mnoho činností, návyků či zlozvyků, které našemu mozku zrovna neprospívají. Abyste ho však spasili, abyste mu neškodili a jenom podporovali jeho činnost, vyvarujte se níže uvedeným činnostem, které jsou doslova zabijákem důležitého orgánu.  

Alkohol 

Zabijákem mozkových buněk je alkohol. Rodiče vám to opravdu jen tak neříkali v době vašeho mládí, kdy jste bez rozmyslu chodili na večírky a opíjeli se do němoty. Alkohol opravdu zabíjí mozkové buňky, což je třeba mít na paměti. Jenom malé množství alkoholu má negativní vliv na kognitivní funkce. Pokud pijete alkohol pravidelně, pravděpodobně máte problémy s pamětí nebo problémy s prostorovou orientací.  

Spánek se zakrytou hlavou 

I když si to mnozí neuvědomují, spánek se zakrytou hlavou také škodí lidskému mozku. Mnozí tento zlozvyk doslova pěstují a spí se zakrytou hlavou neustále. Jenže tím se snižuje přívod kyslíku do hlavy, který je důležitý pro fungování lidského mozku. Pokud snížíte příjem kyslíku do mozku, zhorší se tím pádem také mozkové funkce člověka.  

Chytré aplikace 

Žijeme ve světě moderních, chytrých aplikací, které nám mají usnadňovat život. Jenže pravdou je, že kvůli chytrým aplikacím spíše svůj život velice ztěžujeme. Náš mozek díky aplikacím nemusí fungovat tak usilovně, jak by fungoval, kdyby aplikace nebyly a musel by přemýšlet sám. Pokud budete neustále používat mobilní aplikace, mozek vypadne ze své kondice a fungovat začne opravdu stěží. 

You may also like...