Místa v Egyptě

Místa v Egyptě, kde strávíte nejhezčí dovolenou

V poslední době se stalo cestování poměrně oblíbené. Je to možná proto, že se dneska dá cestovat jakkoliv a kdykoliv. K dispozici máme letadla, autobusy, vlaky či velice často volíme dopravu vlastním automobilem. Pokud však jedeme na dovolenou do zahraničí, pak chceme volit ten největší komfort – letíme letadlem. Jedná se navíc o nejrychlejší způsob, jak se přemístit z bodu A do bodu B.

Sice jsou letní dovolené už v pase, ale to neznamená, že bychom na dovolenou nemohli jet i nyní. Existuje tolik krásných míst, která jsou dech beroucí během jakéhokoliv ročního období – třeba Egypt. Pod pojmem „dovolená v Egyptě“ si lidé představí spaní blízko pyramid a zkoumání mumií. Jenže Egypt nabízí mnohem víc!

Jestliže plánujete vyjet právě sem, měli byste vědět, kam se vydat, co navštívit a hlavně na jakém místě v této zemi strávíte tu nejhezčí dovolenou. Přinášíme vám pár tipů na místa, kde dovolená bude stát za to.

1) Oblast kolem Rudého moře

Co se týče zájezdů do Egypta, většinou si lidé volí zájezdy k Rudému moři. Rudé moře je všeobecně oblíbené hlavně díky zdejšímu potápění. Lidé tak najednou uvidí svět pod vodou, který je naprosto fascinující a okouzlující. Rudé moře je navíc velice zajímavé díky tvorům, kteří v něm žijí a kteří se tak hojně nevyskytují nikde jinde. Mluvíme hlavně o sumýších, dále třeba o ježovkách nebo třeba o rournatcích.

2) Hurgháda

Pokud bychom měli být konkrétnější, pak Hurgháda bude to pravé. Je to velice oblíbené místo určené k dovoleným. Nachází se zde celá kupa památek. Nejoblíbenějším místem je zde Sand City Hurgháda nebo krásná, velice rozlehlá a zajímavá poušť Desert Breath. Ať už se budete v Egyptě nacházet kdekoliv, tuto poušť byste rozhodně neměli nenavštívit.

3) Marsá Alam

Jako další místo určené k rekreaci je nutno zmínit i město v jihovýchodním Egyptě Marsá Alam. Pokud budete chtít strávit dovolenou v Egyptě u Rudého moře, pak se vyplatí cestovat právě sem, protože toto město u Rudého moře leží. Smetete tak dvě mouchy jednou ranou – budete trávit dovolenou na krásném místě, kde je k dispozici řada aktivit a výletů, ale také si splníte sen strávit nějaký čas u nádherného Rudého moře.

You may also like...