Účinky banánu

Žlutý zázrak! Že nevíte co to je?

Co je tedy tím žlutým zázrakem, který je nejen vynikající chuti, ale je také velice prospěšný pro naše zdraví? No je to přeci banán! Banán je ovoce, které má mnoho vitaminů, dodá vám energii díky obsahu tři druhů cukrů! Pojďme se tedy podívat blíže na jeho prospěšnost!

Zažívání

Banány mají kladný vliv na naše zažívací ústrojí. Účinkují proti pálení žáhy. Jsou vhodnou složkou jídelníčku, pokud vás trápí žaludeční vředy. Banány obsahují mnoho vlákniny, a proto se doporučují také při zácpě.

Deprese

Jestli trpíte depresemi, banán by ve vašem jídelníčku měl mít zaručeně, své čestné místo. Díky vitaminu B a třech přirozených cukrů, které obsahuje, má kladný vliv na nervovou soustavu. Banány, obsahuji látku tryptofan. Tato látka se v našem těle mění na serotonin neboli hormon štěstí.

Chybí vám energie?

Pokud se cítíte unavení a stále se vám chce spát, dejte si banán! Je to rychlá a hlavně zdravá svačinka. Další výhodou je, že není třeba ji nijak chystat. Je to přirozený zdroj cukrů. Tato energie se ale rychle uvolňuje.

Zajistí bělost zubů

V čem je ten trik? Je to velice jednoduché! Až si dáte ke svačině banán, tak jeho slupku nezahazujte do koše, ale patřičně ji využijte. Jak? Stačí si vnitřní stranou slupky třít o své zuby. Po cca necelých 3 minutách docílíte přírodního vybělení zubů.

Pokud vám zrovna jen tak banán nechutná vyzkoušejte si upéct banánové sušenky! K tomu abyste je zvládli, není třeba kuchařské umění ani mnoho surovin. Budete potřebovat pouze lžíci mléka, hrnek ovesných vloček, 2 zralé banány, lžičku skořice a jedno vejce. Všechny tyto suroviny smícháte a dáte na plech ve tvaru malých placiček. Pečeme zhruba 15 minut na 180 stupňů.

You may also like...