I vám sednou saka. Vybírejte ho podle své postavy

I vám sednou saka. Vybírejte ho podle své postavy

Sako je dnes něco, co se nosí. Jedná se o kousek oblečení, který hezky zvýrazní ženskou siluetu a který zároveň dodá ženám jejich ženskost. I když mnohé ženy nosí sako nerady, protože si myslí, že je to pánský kousek, není to tak. Sako je dnes velice trendy. Aktuálně jsou k dostání saka v různých barvách a v různých vzorech, výjimečná jsou hlavně ta s kohoutí stopou nebo kostkovaná saka, která jsou skutečně unikátní.  

Jelikož je však sak k dostání skutečně mnoho, nabízí se otázka, jaké je určené přímo pro vás. Možná si říkáte, že vaší postavě sako nesedí, ale není to tak. Sako sluší každé postavě, jen každé postavě sluší trochu jiný střih. Vybírejte tedy vždy sako podle své postavy.  

Pokud mátě větší poprsí 

Pokud jste ženou obdarovanou, která má větší poprsí, měli byste sáhnout po saku vypasovaném, které bude mít jen jednořadé zapínání. Dvouřadé zapínání by mohlo působit nehezky a v takovém saku s dvouřadým zapínáním byste mohli vypadat stísněně jako sardinka v konzervě. Ideální bude, když klop saka budou jednoduché a nebudou u krku příliš uzavřené.  

Pokud máte postavu ve tvaru jablka 

Jste ženou, která má postavu ve tvaru jablka? Pak byste měli sáhnout po saku, které bude mírně přilnavé nebo které bude rovného střihu. Sako by mělo ideálně sahat až pod zadeček. Vhodné jsou jemné svislé proužky, které opticky zeštíhlují postavu, nemusíte se obávat ani hlubokého výstřihu do V, který opticky trochu prodlouží tělo.  

Pokud máte chlapeckou postavu 

Máte typickou chlapeckou postavu, i když jste ve skutečnosti žena? I vy můžete investovat do saka, ovšem to by mělo být vypasované, ideálně by mělo mít pásek v pase nebo by mělo být v pase nějakým způsobem zúžené. Úkolem takového saka by mělo být hlavně to, aby vytvořilo z postavy takzvané přesýpací hodiny. Rozhodně pro vás nejsou vhodná saka s krabicovým střihem. 

You may also like...