Láska bez podmínek

Láska bez podmínek je pro vztah otce a dcery důležitá

Vztahy otce a dcery bývají někdy složité. Máte svého tátu ráda, a přitom někdy máte dojem, že vlastně nevěděl, jak se k vám chovat? Že v kritických chvílích nebyl tou skálou, o kterou jste se chtěla opřít? Co vlastně čeká dcera od otce a naopak otec od dcery? Jak se mohou potkat na společné cestě?

Pevný bod v životě

Jistota, bezpečí, ochrana. Tyto vlastnosti by měl otec umět nabídnout své dceři. Čert vem, že někdy neví, jak komunikovat s nezvedenou puberťačkou, kterou zajímá všechno jiné, než škola a učení. Důležité je, aby ta nezvedená puberťačka vnímala, že její otec sice někdy neví, co říct, ale je tu hlavně pro ni. Připravený ji stisknout do náruče, až si k němu přijde lízat svoje citové rány. Až bude mít problém, se kterým si nebude vědět rady. Není potřeba mnoho slov, takové věci se poznají. Pro mladou dívku je takový otec neocenitelný. Má o co se opřít. Má jistotu do začátku života. Její táta tvoří pevný bod, od kterého se může odrazit. Díky tomu je sebevědomá a nebojí se vztahů s muži – dobře ví, že ten, který byl prvním mužem v jejím životě, dokáže oporu poskytnout oporu.

Citlivé téma dívek bez otce

Také je pro dívku důležité, aby ji otec přijal takovou jaká je, i s jejími chybami. Otcova láska by neměla být něčím podmíněna. A totéž platí i naopak. Když otec přijme dceru, i dcera musí přijmout otce, i když si třeba myslí, že by ji měl vychovávat jinak, být jiný. Je to její otec a proto zaslouží přijetí a úctu. Láska bez podmínek mezi otcem a dcerou je důležitá, buduje zdravý vztah. Řada žen má totiž problémy s muži právě proto, že třeba vyrostly úplně bez otce. I když navenek tvrdí, že jim otec nechyběl, ve skutečnosti je pod povrchem velmi citlivé a emotivně zabarvené nedořešené téma. Dříve nebo později vyplave a je třeba ho léčit. Pomocí psychoterapie se to ale dá zvládnout.

You may also like...