Krásná Malta

Krásný ostrov jménem Malta

Pokud jste letos ještě nevyrazili na dovolenou a stále přemýšlíte, kde byste se rádi podívali, zkuste se vydat na Maltu. Zda milujete osamocené nádherné pláže je pro vás Malta to pravé.

Jestli se na Maltu vydáte, připravte se na teplou a velmi slunečnou dovolenou. Léta na Maltě jsou velice teplá a suchá, takže propršená dovolená vás ani na sklonku léta nečeká.

Něco málo o Maltě

Hlavním městem Malty je Valleta, zde vás uchvátí Tritonova fontána a mnoho krásných uliček. Malta se pyšní titulem nejmenší stát Evropské unie. Malta není jen jediný ostrůvek, skládá se z ostrovů tří a to Malta, Gozo a malý Comino. Pokud vás trápí finanční situace, tak se musíte ničeho obávat. Na Maltu se dá dostat za velmi levnou letenku, takže si ji může dovolit takřka každý, kdo zatouží po moři.

Kde na výlet

Pokud vás láká jak koupání, tak trocha turistiky, nesmíte zapomenout navštívit tyto tři pláže Ta Lippija, Golden Bay Beach a Ghajn Tuffieha Bay. Na těchto plážích ale samotu nečekejte. Jejich zvláštností je, že jsou propojeny skálou, po které se dá projít a dostat se na všechny tři pláže. Terén může být místy náročnější a v žabkách ho určitě nezvládnete, proto obujte pevnou obuv.

Město Mdina

Tohle město je bývalým hlavním městem Malty. Přezdívá se mu tiché město, protože tam mají auta vjezd zakázán. Město je bohaté na kulturní památky, najdete tam pro Maltu charakteristické kostely a kláštery, paláce, věže.

Ostrov Comino

Ostrůvek je proslulý nádhernou modrou zátokou Blue Lagoon. Najdete zde mnoho pevností a jednou z nich je St. Mary’s Tower. Ostrov se pyšní spoustou nádherných pláží a jeskyní.

You may also like...