Jak bojovat s bolestí v krku?

Jak bojovat s bolestí v krku?

Pokud se domníváte, že vás choroby mohou napadnout jenom během zimy, pak se pletete. Choroby vás mohou napadnout i v jiných ročních obdobích, léto nevyjímaje. V drtivé většině případů lidé i v teplých měsících bojují s bolestí v krku, což je velice nepříjemná bolest, která většinou předchází větším a horším onemocněním.  

Bolest v krku lze charakterizovat jako příznak onemocnění, při tomto příznaku cítíme pálení nebo škrábání v krku, mimo jiné pociťujeme i silnou bolest při polykání. Při silných bolestech v krku cítíme také takzvaný knedlík v krku, mohou nám natéct i uzliny.  

Příčinou bolestí v krku je bakteriální nebo případně virová infekce. Pokud se jedná o virovou infekci, začátek je velice rychlý, průběh mírný. U bakteriální infekce se jedná o bolestivé nachlazení s těžším průběhem.  

Jak se zbavit bolestí v krku? 

Je hned několik možností, jak se bolesti v krku zbavit. Buď můžete navštívit lékaře, který vám předepíše léky nebo pilulky, nebo to můžete zkusit s přírodními pomocníky. Vybrali jsme pro vás několik babských rad, díky nimž bolest v krku rozhodně zažehnáte dřív, než se z bolesti v krku stane závažnější a horší onemocnění. Jakou babskou radu vyzkoušíte jako první? 

Babské rady na bolest v krku 

Na bolest v krku pomáhá například tvarohový zábal. Tvaroh v sobě má plno tělu prospěšných látek. Stačí, když si na tvaroh dáte igelitový pytlík a uvážete jej kolem krku. Tvaroh vám z krku vysaje veškeré látky způsobující bolest a krk vám tak dá rychle do formy.  

Na bolest v krku se vyplatí také používat bylinková kloktadla. Bylinky se v domácnostech používají opravdu už od nepaměti. Doporučujeme zejména šalvěj nebo směs lékořice, malinového listí, amerického jilmu a také vodilky.  

Mimo jiné pomůže také česnek, který se označuje za přírodní antibiotikum. Pokud se rozhodnete svěřit se do rukou česneku, neuděláte chybu. Česnek si jen přidejte do svého jídelníčku a uvidíte, jak rychle s nepříjemnou bolestí v krku zatočíte. 

You may also like...