Klasická modrá bude vládnout příštímu roku. Jaké další bytové trendy očekávat?

Klasická modrá bude vládnout příštímu roku. Jaké další bytové trendy očekávat?

Plánujete renovovat svůj příbytek? Pak to raději nechejte na příští rok nebo alespoň akceptujte trendy, které se už za pár měsíců dostanou do popředí. Sice sedací vaky budou stále součástí našich obývacích pokojů a pracoven, stejně tak rozkládací křesla budou praktickou součástí nejen menších domácností, ale něco se změní – třeba taková barva roku bude ve světě bydlení krapet jiná, než jakou byla doposud. 

Klasická modrá bude barvou roku

Zatímco letošku dominovaly spíše pastelové tóny, které si našly cestu dokonce do kuchyňských koutů, kde jsme jim ostatně byli velice nakloněni, příštímu roku bude dominovat klasická modrá barva, jakou znáte z plakátů. Žádné speciální odstíny, prostě modrá klasika. Dokonce tak se jmenuje opravdu i onen tón barvy. Je jím classic blue – 19 –4052, který vyniká naprosto fantasticky hlavně na větších kusech nábytku, případně na prostorově výraznějších dekoracích.

Pokud by vám tato barva nebyla zrovna po chuti, nebo jste se rozhodli ji nějak zpestřit, nabízí se šedo-zelená kombinace. Ta se začíná ve světě bydlení hlásit o slovo už nyní zejména v kuchyních, kde ostatně vypadá víc než fantasticky. Rozhodně stojí za zvážení.

Samet na vrcholu žebříčku interiérových trendů

Ano, sázka bude stále na přírodní doplňky a obecně na udržitelné bydlení, na druhou stranu se máme přiklánět i k trochu luxusnějším prvkům. A tím je například samet, který si najde cestu do řady moderních interiérů. 

Ze sametu by měly být vyrobeny nejen povlaky na polštáře a podobné, ale také stojí za pořízení sametová křesílka, také zmiňované sedací vaky nebo sametové tapety, které vypadají tuze luxusně!

Jaké styly budou hrát prim?

Co se týče samostatných stylů, které se příští rok dostanou do popředí, stojí za zmínku především etno, hippies, také safari a boho. Samozřejmě se při zařizování příbytku zaměřte pouze na jeden z nich, nekombinujte všechny společně. Pokud však na některý z nich vsadíte, neprohloupíte.

You may also like...