Karneval v Benátkách láká turisty. Proč ho vidět?

Karneval v Benátkách láká turisty. Proč ho vidět?

Do Itálie lidé jezdí z mnoha nejrůznějších důvodů. Zatímco někteří jezdí čistě za zdejšími památkami, jiní chtějí pobyt v Itálii zpříjemnit třeba zdejšími unikátními festivaly. K nejznámějším festivalům, které se v Itálii konají, patří i karneval v Benátkách, jehož součástí jsou masky, dobové kostýmy nebo také nekončící zábava, která vás naprosto pohltí. Letos začíná festival už v polovině února, nenechte si ho proto ujít a zažijte karneval, který jinde nezažijete.  

V Benátkách narážíte na masky všude, kam se jen podíváte. Pravdou ale je, že pokud je mají lidé na sobě, je to naprosto jiný zážitek, který se nikde jinde opakovat nebude. V případě, že patříte k lidem, kteří chtějí vidět masky, jak ožijí, neváhejte a už kupujte letenky. Benátský karneval totiž patří k nejvíce fantastickým cestám mezi historií, tradicemi a dávnou minulostí.  

Kořeny benátského festivalu až v antice 

Ptáte se, kde začaly růst kořeny tohoto oblíbeného festivalu? Kořeny bychom našli až v dávné antice, konkrétně ve dvou antických tradicích, jež byly zároveň náboženskými oslavami, které zahrnovaly použití masek s jasnou symbolikou. Během těchto náboženských oslav se otroci nechávali obsluhovat svými pány, role se v rámci oslav otočily.  

Na antické tradice se navázalo v pozdějších letech, kdy se stvořil festival, který dnes tak dobře známe. Masky jsou pro karneval velice důležité, zajišťují jakousi anonymitu, tudíž zahalení postavení a díky nim také zmizí i sociální rozdíly.  

Pokud bychom měli zmínit oficiální začátek historie banátského karnevalu, zmíníme rok 1296, což je rok, kdy byl vyhlášen státní svátek den před začátkem půstu.  

Karneval má i své stinné stránky 

I když se může jevit benátský karneval jako opravdu krásný, majestátní, má i své stinné stránky. Například původní význam festivalu spočíval v uvolnění sešněrované morálky. Díky zamaskování se během festivalů zvyšuje množství krádeží a také nejrůznějších zločinů. Zejména po západu slunce se festival stává místem velice zlověstným. 

You may also like...