Jak se hravě zbavit vrásek? Pomohou nejrůznější oleje. Jaké?

Jak se hravě zbavit vrásek? Pomohou nejrůznější oleje. Jaké?

Dermatologové doporučují pravidelně hydratovat a vyživovat pleť, která spolu s přibývajícími léty prostě a jednoduše stárne. Nejhůře to nesou asi ženy, proto právě ony by měly věnovat pozornost tomu, jak oddálit a zmírnit tvorbu vrásek nebo takových nepěkných útvarů na pleti, jako jsou pigmentové skvrny. Nemusíte vsázet nutně na komerční produkty kosmetických společností, které jsou plné chemických látek. Mnohem lépe vám poslouží mnohé přírodní oleje. 

Kokosový olej s omlazujícím účinkem 

Mezi velice oblíbený patří u nás kokosový olej. Jeho variabilita použití je vysoká, používá se běžně dokonce jako přírodní lubrikant. Velice často je složkou opalovacích krémů, a to díky omlazujícím účinkům na naši pleť. Využít jej můžete rovněž při popáleninách od slunce. Právě obecně slunění velice pleť vysušuje, takže pokud se často a rádi opalujete, tak je použití kokosového oleje na místě. 

Lněný olej proti vráskám 

Zejména ženy asi nejvíce s přibývajícími roky trápí právě tvorba vrásek. Kromě toho, že má také lněný olej stejně jako kokosový blahodárné omlazující účinky na pleť, tak při dlouhodobém používání byl pozorován efekt vyhlazující vrásky. Mnohé kosmetické firmy nabízejí drahé krémy proti vráskám, jelikož je to pochopitelně vděčný byznys, ale vy to zde můžete mít za zlomek ceny v podobě přírodního produktu. Za vyzkoušení to každopádně určitě stojí. 

Jojobový olej pro regeneraci kožní tkáně 

Jojoba čínská je stálezelený dlouhověký keř, dorůstající zhruba 3 metrů, jinak je známý též jako pouštní ořech. Běžně se pěstuje v Mexiku, Arizoně, Austrálii, Argentině, Peru a v Izraeli. Obsah oleje, který se z této rostliny získává, má jedinečnou kompozici. Odnedávna byl využíván indiány, zejména Apači. Indiánské ženy jojobu používaly pro usnadnění porodu a pro hojení jizev či vyhlazení pleti. Jojobový olej totiž zlepšuje regeneraci kožních buněk a tím přispívá k lepší obnově kožní tkáně. 

You may also like...