Jak správně pečovat o džíny?

Jak správně pečovat o džíny?

I když se říká, že móda se mění jako na běžícím páse takřka neustále, není to mu tak. Například džíny jsou něco, co v módě je už nějaký ten pátek. Zkrátka a dobře tato věc se nemění, džíny je možné navíc nosit v každém ročním období, pokud jim počasí přeje. V případě, že patříte k lidem, kteří džíny ve svém šatníku musí obměňovat co týden, zbystřete. Máme pro vás totiž tipy, jak o džíny správně pečovat, aby vám vydržely nikoli týden či jedno vyprání, ale rovnou celé roky.  

Džíny nepatří rozhodně k tomu nejlevnějšímu, co si můžeme na trhu koupit. Naopak je to spíše dražší záležitost. V současné době džíny kupujeme s velkou opatrností, vybíráme si spíše kvalitnější modely, jelikož nechceme, aby se nám po prvním vyprání rozpadly. Je však pravdou, že životnost džínů se spíše odvíjí od toho, jak o ně pečujeme nebo jak s nimi zacházíme. V případě, že chcete, aby vám vydržely co nejdéle, máme pro vás tipy, co dělat.  

Příliš časté praní škodí 

Příliš časté praní škodí – to je věta, kterou musíte mít neustále na paměti. Džíny neperte po jednom nošení, naopak je perte klidně až za čtrnáct dnů. Čím méně, tím lépe. Džínům totiž dává praní velice zabrat, díky praní džíny ztratí brzy barvu a tvar. Džíny jsou ze zcela jiného materiálu než klasické kalhoty, vydrží opravdu daleko více.  

Pokud dojde na praní, doporučujeme džíny prát klasicky po staru – tedy v ruce. Postačí vám k tomu jen voda a mýdlo, ani aviváž není potřeba (po ní se džíny jen vytahávají).  

Při praní si taky dejte pozor na to, aby džíny byly naruby. Jen tak předejdete brzkému vyblednutí. A stejně tak mějte na paměti, že džíny se zásadně perou ve studené vodě, která nemá víc než čtyřicet stupňů Celsia.  

Džíny do sušičky nepatří 

Pravdou také je, že je třeba se vyvarovat sušičce. Prádlo do sušičky zkrátka nepatří. Jen se tam srazí. Ideální pověste džíny vzhůru nohama, případně do vodorovné polohy. Zachovají tak svůj tvar.  

You may also like...