Levné potraviny, které jsou vhodné pro detox ledvin

Levné potraviny, které jsou vhodné pro detox ledvin

Jednou za čas lidské orgány potřebují takzvaný detox, jinými slovy úlevu od toho, s řím se běžně potýkají. Jelikož žádný člověk není svatý a každý z nás si občas dá k obědu hamburger nebo k večeři přidá sklenku tvrdého alkoholu, je třeba tělesným orgánům dopřát chvilku odpočinku, a to právě formou detoxu, kdy si odpustíme celou řadu věcí a kdy zařadíme do jídelníčku naopak potraviny, které nám mohou ulevit, respektive které mohou ulevit orgánům a které nejsou pro orgány nic těžce stravitelného. Nemusíte se bát toho, že v případě detoxu budete muset utratit tisíce za superpotraviny, naopak potraviny, jež jsou vhodné třeba při detoxu ledvin, jsou poměrně levné.  

Většina lidí podstupuje detox střev, jenže i ledviny potřebují ulevit a potřebují podpořit. Pokud chcete ledviny pročistit a odstranit z těla nečistoty a škodliviny, které jim škodí, doporučujeme do jídelníčku zakomponovat v době detoxu i níže uvedené potraviny, které jsou levné, nezruinují vás.  

Celer 

O celeru se ví, že má takzvané duretické vlastnosti, tudíž že přispívá k vypalování toxinů z těla. Když si každý den naordinujete šťávu z celeru, normalizuje se vám cholesterol v těle, také budete bojovat proti zánětům a podpoříte činnost ledvin.  

Jablka 

Jablíčka jsou unikátní potravina, která se klidně dá nazývat superpotravinou. Jedná se o velmi šťavnaté ovoce, které podporuje funkci ledvin. Kromě toho také pomáhá při dodržování pitného režimu, vždyť se v něm nachází tolik vody! A samozřejmě také vitaminů.  

Brusinky 

Další potravinou podporující funkci ledvin a nestojící mnoho jsou brusinky. Brusinky ulevují například od zánětu močového měchýře, navíc jsou ochranou před rakovinou, také dokážou posílit zubní sklovinu. Navíc zlepšují obranyschopnost člověka, také ledviny pročišťují, nejen je podporují v jejich fungování.  

You may also like...