Vše, co potřebujete vědět o akci baby shower

Vše, co potřebujete vědět o akci baby shower

Už jste se setkali s akcí jménem baby shower? Jedná se o akci, která k nám doputovala ze Spojených států amerických podobně jako Halloween nebo Valentýn. Pokud jste si mysleli, že po koledování a oslavě zamilovaných k nám už nic doputovat nemůže, pak jste se spletli. Dostal se k nám i baby shower, což je akce, která je určená novopečeným maminkám nebo maminkám nastávajícím, které na akci oslaví to, že se z nich stane matka. 

Baby shower je prakticky akcí, kterou lze přirovnat k českému zapíjení miminka. Zatímco typické české zapíjení dítěte je spíše mužská, otcovská záležitost, jelikož maminka musí ležet v porodnici s dítětem, baby shower je ryze dámská záležitost, na kterou sice nemají pánové přísně vstup zakázán, ale nehodí se, aby byli součástí takové akce. 

Maminky maminkám

Akce jménem baby shower se pořádá zásadně několik týdnů před narozením miminka, tudíž se jedná o akci, kde se pije zásadně nealko. Nemůžeme se tomu však divit, tato akce se dříve jmenovala “maminky maminkám” nebo také se jí přezdívalo “dýchánek pro maminky”. Na akci se setkávaly právě maminky, které byly zkušenější a které předávaly novopečené mamince zkušenosti, které určitě ocení. 

Akce, na kterou se přináší dárky

Baby shower není akce, na kterou byste museli jít s prázdnou. Je to naopak akce, na kterou se chodí zásadně s dary. Dary však musí být takového charakteru, který maminky ocení. Dárkem by rozhodně neměly být džíny, do kterých se žena po porodu pravděpodobně nedostane. 

Ideálními dárky jsou dárkové koše pro miminka, také plenkové dorty nebo třeba sady na otisk ručiček a nožiček miminka. Také neuděláte krok vedle, pokud mamince přinese dudlík, dupačky, nočník nebo třeba láhve. Dnes se dají koupit i kompletní dárkové koše pro miminko, v nichž jsou obsaženy všechny věci, které se potřebují v prvních dnech po porodu.

You may also like...