Jak se projevuje syndrom vyhoření a co s tím dělat?

Jak se projevuje syndrom vyhoření a co s tím dělat?

Stav fyzické i emoční nepohody spojený s vysokou mírou stresu v zaměstnání je častým jevem v dnešní společnosti. Vyčerpání a pocit nenaplněnosti je jen začátek syndromu vyhoření. Jak se projevuje a co s tím? 

Lidé dnes vyhledají péči mnohem dříve

Syndrom vyhoření s námi je již dlouho. V minulosti se ale těmto potížím nevěnovala pozornost a lidé se často potýkali s dalšími potížemi, které jim zabraňovaly v prožití spokojeného života. Uvědomit si svůj problém je základní cestou k jeho odstranění. Deprese a úzkosti nejsou jedinou věcí, kterou řeší terapeut. NEO CENTRUM se věnuje ambulantní, pobytové i online péči o klienty, kde dochází k výborným výsledkům a životní změně. Často je klinika známá i pro své zkušenosti s léčbou závislostí.

Jak se projevuje syndrom vyhoření

Tento pojem je spojován především s pocitem nenaplněnosti, s klesající produktivitou, ale také se ztrátou motivace k práci. Chronicky prožívaný stres vedl k tomu, že se nacházíme ve stavu fyzické i emoční nepohody, a že se cítíme beznadějně a podrážděně. Syndrom vyhoření následně negativně ovlivňuje náš život ve všech jeho rovinách. Může mít negativní vliv nejen na psychické, ale také na fyzické zdraví. 

Znáte tyto pocity? 

Syndrom vyhoření můžeme prožívat v různých etapách života. Může se jednat o mateřství, dlouhodobé zaměstnání, partnerský vztah, ale také rodinné situace. Máte tyto pocity? 

  • Věnovat se práci je vlastně ztráta času. 
  • Každý den je špatný, nic nemá smysl. 
  • Péče o domov je vyčerpávající a nikam nevede. 
  • Při ranním vstávání cítím deziluzi a únavu. Kam se poděla moje energie?
  • Činnosti, které vykonávám, mne vyčerpávají a zahlcují. 
  • Pracuji jen pro ostatní. Ti to navíc stejně neocení. 

Odborná pomoc se syndromem vyhoření je základem úspěchu. Vše lze zpracovat a proměnit ve váš prospěch. Nalézt pevnou půdu pod nohama a předejít tak dalším potížím je více než potřebné. You may also like...