Barvy, jaké jsou vhodné na svatbu. Nemusí to být jen o bílé

Barvy, jaké jsou vhodné na svatbu. Nemusí to být jen o bílé  

Svůj svatební den chce mít každý dokonalý a vyšperkovaný do posledního detailu. Rozhodně by se nemělo dávat na rady ostatních, nakonec je to náš den a ten by měl také podle nás samotných vypadat. Proto se nenechte ani zmást tvrzením, že svatba je všehovšudy jenom o bílé barvě. Není. Může být, ale nemusí.  

Bílá je zažitá od pradávna 

Bílá jako taková je barva, která je se svatbami spjatá už po staletí. Je to taková klasika, která je vkusná, čistá. Ostatně onu čistotu má symbolizovat (a k tomu všemu má symbolizovat také panenskou nevinnost nevěsty, i proto je nevěsta v bílém).  

Dokonce má bílá barva i význam z toho duchovního hlediska. Má uklidňovat, utěšovat, má to být symbol osvícení a zesílit spiritualitu (ať už tu mezi dvěma lidmi). Všimli jste si však toho, že nikde se nenapsalo, že se svatba musí v bílé barvě nést? 

Vhodná je také modrá barva 

Můžete si klidně vzpomenout i na Američany a na jejich pořekadlo – něco starého, něco modrého a něco půjčeného. Při výběru šatů pro družičky můžete zavítat do kategorie modrých modelů a můžete svou barvu sladit právě do tohoto odstínu.  

Modrá jako taková má také svou symboliku. Je to barva, která dává svobodu a člověku také neskonalou energii. Má také uklidňovat. Je to barva neomezených možností, čistoty, duše jako takové, také odpuštění a důvěry.  

Zlatá je barva panovníků 

Na svatbu se však hodí i odstíny zlaté. Nebojte se zakomponovat do vašeho svatebního dne i honosnou barvu, která je, podle starých známých pověr, barvou panovníků. Vždyť si jen vzpomeňte na Ludvíka, který postavil zámek ve Versailles a nechal po prakticky celý pozlatit.  

Pokud se rozhodnete na svou svatbu „dotáhnout” zlatavé odstíny, váš velký den bude působit velmi honosně a velkolepě.  

You may also like...