Proč neinvestovat do luxusních značek?

Proč neinvestovat do luxusních značek?

Investovat do luxusních značek, to je něco, co dělají lidé, kteří nevědí, co s penězi. Lidé, kteří moc dobře znají hodnotu peněz, by za luxusní oblečení ještě luxusnějších značek rozhodně neutráceli své těžce vydělané peníze. Samozřejmě se najdou lidé, kteří vydělávají právě proto, aby si mohli takové věci dovolit. Pravdou ale je, že pokud si koupíte jednu drahou věc, nebudete si moct koupit x levnějších věcí, které jsou mnohdy daleko hezčí. To však není jediný důvod, proč byste neměli do luxusních značek investovat. 

Pokud jste někdy zatoužili po značce, která byla v trochu jiné cenové relaci, hodně jste nejspíše nad koupí přemýšleli. Věřte, ono je daleko lepší do takových věcí neinvestovat, a to z několika důvodů. 

Budete jen chodící reklamou 

Už jste viděli nějaký kousek luxusního oblečení, který by na sobě neměl velkým písmem napsané, odkud pochází? Takové luxusní oblečení je jen reklamou dané značce, která stojí hotové tisíce. Nebuďte proto chodící reklamou, ale raději investujte do takového oblečení, které neponese obrovskou značku. 

Vyšší cena rozhodně neznamená vyšší kvalitu 

Pokud nemluvíme o hodinkách nebo špercích, které jsou drahé proto, že jsou vyrobeny z pravého zlata nebo stříbra, jež budete mít nejspíše do smrti, neznamená vyšší cena vyšší kvalitu. Hlavně u oblečení tomu tak vůbec není. Obvykle jsou i luxusní značky jen vyrobeny v Číně, kvalita je naprosto srovnatelná s kvalitou věcí, které si běžně kupujete v buticích v obchodních centrech. Nenechte, aby si luxusní značky hrály s vaším mozkem. 

Na tržištích opravdu nenajdete originály 

Mnozí lidé si ani neuvědomují, že existují padělky luxusních módních modelů. Nezáleží na tom, jestli je to kabelka nebo hodinky, všechno může být padělané. Pokud si danou věc koupíte na turecké nebo jiné tržnici za skvělou cenu, nechlubte se tím. Pravděpodobně jste jen naletěli “na špek”.

You may also like...