vlasy

Máte poškozené vlasy? Příčinou může být i špatný šampon

Ať děláte, co děláte, připadá vám, že vaše vlasy jsou zplihlé, nekvalitní. Rychle se mastí, rozhodně po zatřepání hlavy nemáte rozevlátou zdravou hřívu, jaké vídáte v reklamách. Pokud se zabýváte zdravou výživou a jste přesvědčeny, že vašim vlasům dodáváte, vše co potřebují, příčina může být i v nevhodném šamponu. Vyberte si proto kvalitní šampon, který vaše vlasy promění v nádhernou hřívu. Jak na to?

Výrobky dva v jednom dělají medvědí službu

Spousta žen podceňuje výběr šamponu. Třeba v jídle si dlouho a pečlivě vybíráte, co vám nejvíc chutná. U vašich vlasů ale často podlehnete reklamě, která vám tvrdí, že právě tohle je ten nejlepší produkt. Některé ženy berou v úvahu i cenu, nebo sahají po přípravcích typu dva v jednom, které ve skutečnosti nesplní pořádně ani jeden účel. Nikdy nepodléhejte lákadlům v podobě regálů plných nejrůznějších šamponů. Nechytejte se nejlevnějších výrobků, nebo těch, které vnucují nereálnou představu, že budete mít krásné vlasy už po dvou umytích. Vybírejte si stejně jako v jídle – pomalu, uvážlivě a s ohledem na vaše potřeby. Jedině tak vyberete správně. Jakými kritérii se tedy řídit?

Zapomeňte na experimenty

Zhodnoťte aktuální stav vlasů a charakterizujte jejich problémy (rychle se mastí, nebo jsou naopak suché, poškozené po trvalé či barvení). Když si nevíte rady, klidně kontaktujte odborníka, který dokáže odborně posoudit stav vašich vlasů a doporučí vám, co bude pro vás nejlepší. Když budete šampony i další preparáty často střídat, uděláte svým vlasům medvědí službu. Experimenty je ničí, raději si vyberte jednu značku kvalitní vlasové kosmetiky, která vám takříkajíc „sedne“. Zkuste si i šampon na vlasovou pokožku. Právě tohle řešení může být dobré. U mastnějších vlasů, které myjete častěji než dvakrát do týdne, nepoužívejte hydratační šampony, mohou mastit ještě více a způsobíte si opačný efekt, než chcete.

You may also like...