rty

Jak na krásné rty?

Určitě každého z nás někdy v životě potrápily suché, popraskané rty. Pro nás ženy jsou zdravé a krásné rty velice podstatné. Obzvláště pokud chceme používat rtěnku ve výrazných odstínech musí být rty bez chybičky. Na rty působí mnoho faktorů, kterým vlastně nezabráníme jako je slunce, vítr, mráz a v létě je skrytý škůdce klimatizace. Pokud toužíte po hladkých a šťavnatých rtech potom je třeba se řídit pár pravidly.

Hydratuj

Jako pro naše zdraví, tak i pro rty je důležitý pitný režim. V případě, že je člověk vysušený zevnitř nemůžeme očekávat hydrataci zvenčí. Základem je tedy hydratovat! O rty pravidelně pečujeme balzámy. Balzámy by v letních měsících měly obsahovat i UV ochranu. V drogériích najdeme spoustu variant produktů, které mají i mnoho příchutí. Na noc je třeba používat produkty hutnější. Skvělé jsou másla na rty, které se prodávají v kalíšku a na rty se musí nanášet prsty. Tento produkt dodá vašim rtům potřebnou hydrataci.

Zbav se nečistot

Pro krásné rty je třeba zbavit se nečistot a zbytků odumřelé kůže. K tomu nám skvěle poslouží peeling na rty.Buď si můžete koupit již hotový peeling a tím si suchou kůži ze rtů obrousit, nebo je tady varianta vytvořit si peeling vlastní. Receptů najdete spoustu a skládají se ze surovin, která má doma snad každý z nás. Nejsnadnější je smíchat cukr s trochou medu a s kapkou kokosového oleje. Z těchto surovin vytvoříte si kašičku, kterou nanesete na rty a budete jemně masírovat. Med a olej vaše rty vyživí a zjemní. Cukr zase obrousí. Po peelingu je třeba rty omýt, osušit a nanést balzám.

You may also like...