Rtěnka

Najdi tu pravou

Jsou dva typy žen. Jedna bez rtěnky na ulici nevyjde a ta druhá skupina si rty nikdy nenamaluje. Což je většinou velmi škoda, protože rtěnka je taková krásná tečka na konci líčení, která váš make-up dovrší k dokonalosti.

Možná se s nalíčenými rty necítíte zrovna ve své kůži, ale věřte, že je to jen o zvyku. Pokud narazíte na rtěnku, která vám bude slušet tak bez ní už bude vaše líčení nedokončené.

Při nákupu rtěnky je třeba se zaměřit na pár faktorů, které by měly ovlivňovat váš výběr. Pojďme se na ně podívat.

Tvar

Tvar rtů, by měl by jedním, z důležitých faktorů při výběru té pravé rtěnky. Pro rty tenké je dobré volit odstíny světlejší a lesklé. Díky tomuto lesku budou rty působit plněji. Zda máte opak, tedy rty plné nemusíte se vyhýbat matným rtěnkám. Není třeba se ani obávat tmavších tónů.

Zuby

Také barva vašich zubů je při výběru rtěnky dosti důležitá. Pokud nemáte zrovna zuby jako perličky, vyhněte se odstínům, které by na tento nedostatek ještě upozornily nebo jej zvýraznily. Mezi tyto odstíny patří rudá a oranžové tóny.

Pleť

Zde je třeba dobře posoudit, do jaké kategorie se naše pleť řadí. Světlá nebo snědá? A podle toho můžeme přistoupit k výběru nejvhodnějšího odstínu právě pro vás. Pokud jste majitelkou snědé pleti, sáhněte po odstínech výraznějších, jako je cihlová, cihlová či sytě rudá. Zda jste světlý typ, budou vám jistě slušet odstíny, jako je růžová, broskvová, starorůžová.

Nebojte se zkoušet a hledat tu, ve které se budete cítit nejpřirozeněji.

You may also like...