vlasy

Hýčkejte své vlasy

Léto je pro vaše vlasy velmi náročné.  Bazénový chlór, mořská sůl a vítr vaše vlasy vysouší a ubírají tak na jejich kvalitě. Vysušené vlasy se snadno začnou lámat. Věnujte tedy v letních měsících vlasům větší pozornost a pochlubte se nádhernou zdravou hřívou.

Vyživujte a hydratujte

Aby se vlasy nevysoušely je třeba je řádně hydratovat. Sáhnout můžete po nejrůznějších šampónech, balzámech a maskách, které obsahují hydratační přísady a ochranu před UV zářením.

Hydratační přípravek si ale zvládnete vyrobit také sama v pohodlí domova. V misce smíchejte jeden rozmixovaný banán, lžičku medu a trochu olivového oleje. Hotovou směs vmasírujte do vlhkých vlasů, nechte pár minut působit a poté z vlasů vymyjte. Tuto hydratační péči s i můžete dopřávat i třikrát týdně. Banán obsahuje spoustu vitamínů, dále také sacharidy a draslík. Vaše vlasy dokáže krásně vyživit dodat jim lesk. Med má antibakteriální účinky.  Olivový olej ve vlasech uzavírá vlhkost a brání jejich vysoušení.

Suché vlasy zachrání také olejový zábal. Lehce zahřejte olivový olej (teplota nesmí překročit 37 °C, protože pak olej začíná ztrácet účinné látky) a aplikujete do vlasů.  Vlasy zabalte do ručníku, nechte olej 10 minut působit a následně vlasy opláchněte vlažnou vodou.

Nenechte své vlasy zeslábnout. Dopřejte si vyživující masky a balzámy, díky kterým budou vaše vlasy zdravé a odolnější vůči letním škůdcům.  Nechcete utrácet za vyživující masku? Vyrobte si ji sama. Tentokrát vám opět postačí pouze tři ingredience. Jogurt, vaječný žloutek a avokádo. 3 lžíce jogurtu smíchejte s vaječným žloutkem a přidejte dvě lžíce rozmixovaného avokáda. Směs vmasírujte do vlhkých vlasů, nechte dvacet minut působit a poté spláchněte.  Všechny tyto suroviny pečují kromě vlasů samotných také o pokožku hlavy, tudíž se postarají o komplexní výživu a péči.

Nepodceňte tedy letní péči a těšte se ze zdravých a hydratovaných vlasů, protože krásné a zdravé vlasy jsou jedinečnou ozdobou ženy.

You may also like...