Problém ve vztahu

Hádka nebo je lepší to rozdýchat?

Ten kdo tvrdí, že se nikdy ve vztahu s partnerem nepohádal, lže, jako když tiskne! Hádáme se všichni a mnohdy jde o malichernosti. Pokud se jedná o závažnější věc, je třeba hádku ustát a vše si vyříkat v jedné vlně. Pokud se lidé milují, zvládne jejich vztah každou hádku.

Problém spočívá v tom, že každý z nás uvažuje trochu jinak. Proto se dokážeme pohádat, jak se říká, do krve i kvůli úplným maličkostem, jako jsou pohozené ponožky, zvednuté prkýnko či vlasy v koupelně.

Rozdýchat to!

Někdo se hádá neustále a jiní zase při otázce, kdy se naposledy pohádali, musí dlouze zapřemýšlet. Je to o povaze každého z nás. Někdo vyhrotí do hádky každou maličkost a jiný tutéž věc přejde jako zbytečnost k hádce. Někdy je ovšem lepší „jít to rozdýchat“. Nemusíme na vše reagovat okamžitě, mnohdy přehnaně. Každý z nás to určitě zažil, že při zpětném pohledu na věc zjistil, že hádky byla vlastně zbytečná a šlo to řešit v klidu bez zbytečně vyhrocených emocí.

Pravda za každých okolností

Během hádky a narůstajícího vzteku nás to schyluje říkat svému protějšku věci, o kterých víme, že mu ublíží. Důležité je, ale při hádce říkat pouze pravdu a informovat o svých pocitech. Neměli bychom se v hádce snažit toho druhého do něčeho dotlačit. Pokud začnete druhého jen kritizovat, nic se tím nevyřeší a váš problém bude přetrvávat. Je třeba v tuto chvíli mluvit o sobě, a jak vám chování toho druhého vadí či ubližuje. To by mělo přivést partnera k zamyšlení a řešení věci.

You may also like...