Problém se zažíváním

Bříško nebo nafouklý balón?

Každý z nás to jistě zažil a ne jednou! Nafouklé břicho. Je to velice nepříjemný pocit. Také nám mnohdy brání obléknout si na sebe něco přiléhavějšího nebo něco s pevným pasem. Tudíž si člověk musí dát pozor, co si oblékne.

Pokud vás trápí tento problém, je dost pravděpodobné, že vaše tělo zadržuje zbytečně mnoho vody. Zde najdete potraviny, které by vám od nafouklého bříška měly pomoci.

Co za to může?

Důvodů proč naše tělo zadržuje více vody, může být mnoho. Může to být přebytkem soli v těle, požíváme mnoho jídel či nápojů obsahující spoustu cukru. Obzvláště nedostatek draslíku způsobuje zadržování vody. Pokud také trpíte nedostatkem vápníku, může to mít negativní vliv na zadržování tekutin.

Co pomůže?

Jestli jste si řekli, že mnoho pijete a proto váš příjem tekutin musíte omezit, abyste ji měli v těle méně, mýlíte se! Právě naopak. Je třeba příjem tekutin zvýšit. Pozor si dejte na sycené nápoje. Ty byste měli z pitného režimu vyloučit úplně. Nezanevřete, ale na minerální vody. Ty mají v sobě látky, které obyčejná voda nedoplní. Je jen potřeba si kupovat ty bez bublinek.

Máme také potraviny, které nám pomohou se přebytečné vody v těle zbavit. Petržel je jednou z nich. Petržel má totiž močopudné účinky a je bohatá na spoustu vitaminů jako je vitamin C, železo, draslík, hořčík atd. Je také prospěšná i na naše ledviny. Další užitečnou zeleninou je salátová okurka. Díky tomu, že obsahuje 95% vody je dietní a má detoxikační účinky. Posiluje činnost střev a jater. Obsahuje pro nás velmi podstatný draslík.

You may also like...