Co do kanceláře

Co do kanceláře nepatří!

Jste zaměstnaná jako sekretářka či úřednice, a nechcete působit jako šedá myš? Ale stále si lámete hlavu, jaké barvy jsou do vašeho zaměstnání vhodné a které by už byly, jak se říká moc? Máme pro vás pár baviček, které zaručeně do kanceláře či na jiné formálnější pracoviště určitě nepatří!

Jakým barvám je tedy nejlepší se vyhnout?

Červená

Pokud vás čeká rande je tohle báječná barva pro tuto příležitost, působí sexy, ovšem do kanceláře se příliš nehodí. V některých lidech může vyvolávat pocit agrese a v lidech na vašem pracovišti vzbudit nepřátelský dojem. Pokud ale tuto barvu milujete a nechcete se jí vzdát, zvolte variantu jemnějšího tónu.

Oranžová

Jestli v práci nechcete být středem pozornosti, této barvě se vyhněte. Sice není tak výrazná jako červená, ale i tak budí dosti pozornosti a někomu to může být velice nepříjemné. Obzvláště pokud si to jeho profese nevyžaduje. Ovšem není od věci zvolit pouze doplněk v této barvě. Například šátek či výraznější náhrdelník. Tato barva totiž v lidech vzbuzuje optimismus a radost ze života.

Šedá

Tato barva je krásná, ale obléknout se jen do šedé je veliká chyba. Budete působit neenergicky a pasivně. Šedou je třeba kombinovat s jinými veselejšími barvami. Sáhnout můžete po zelené či modré. Například pokud obléknete šedý kostým, zvolte zelenou košili. Že máte šedé pouzdrové šaty? Tak co takhle královsky modrá kabelka, náhrdelník a lodičky? Šedá je také jedna z dobře kombinovatelných barev, jen je třeba se toho nebát a zkoušet různé barevné kombinace a varianty.

You may also like...