hubnout

Chcete hubnout? Vsaďte na skořici

Rády jíte hodně kořeněná jídla? Rozhodně se téhle své záliby nevzdávejte. Právě nejrůznější druhy bylinek a koření dokážou vynikajícím způsobem ovlivňovat trávení. Jestliže trpíte různými trávicími obtížemi, jako plynatost, nadýmání, nebo naopak zácpy, právě vhodným kořením můžete pomoci žaludku a střevům, aby dokázali potravu lépe, rychleji a efektivněji zpracovat. Nezanedbatelný vliv má koření i na postavu. S jakým kořením docílíte štíhlosti?

Prostředek na stabilizaci krevního cukru

Skořice výrazně podporuje metabolismus, čistí střeva. Napomáhá štěpit tuky, a co je pro ladné křivky obzvláště důležité, stabilizuje hladinu krevního cukru, což prokázaly i vědecké výzkumy. Doporučuje se proto i diabetikům. Zkuste si dát třeba skořici do čaje.

Česnek vyčistí střeva

Přírodní antibiotikem je česnek. Pokud vás zrovna nečeká důležité obchodní jednání, nebo porada u šéfa, neváhejte a dopřejte si ho. Snižuje krevní tlak, snižuje škodlivý cholesterol. Alicin, jeho složka s antibakteriálními účinky funguje i jako doktor pro střeva.

Fenykl proti nadýmání

Fenykl u nás není až tak obvyklým kořením, ale třeba Italové nebo Francouzi ho používají hodně. Zkuste ho do pokrmů zařadit také. Dokáže totiž také pomoci štěpení tuků a neocenitelné jsou jeho účinky při nadýmání. Působí proti střevním křečím.

Zázvor proti nachlazení i na boj s kaloriemi

Zázvor je všelékem. Hodí se k masu, kterému dodá říz. Zázvorový čaj je skvělou prevencí proti nachlazení, podpoří vaši imunitu a nedovolí vám v době chřipek skončit v posteli. Kromě toho má významnou schopnost zahřívat organismus a nastartovat metabolismus. Se zázvorem bude prostě spalování kalorií hračkou.

Chilli pro dobré spalování

S chutí baštíte thajské speciality se třemi papričkami na jídelním lístku a občas si takovou žiletku uděláte i doma? Děláte dobře. Chilli koření totiž dokáže zahřát vaše útroby a tím efektivněji zpracovávat potravu. S ostrým jídlem dokážete získat ladné křivky snadněji.

You may also like...