Čím si zkracujeme drahocenný život? Pozor na uzeniny i lenost

Čím si zkracujeme drahocenný život? Pozor na uzeniny i lenost

Pokud se zeptáte člověka, co by si v životě přál, řekne vám, že by chtěl žít věčně. To je krásné přání, bohužel většina lidí dělá všechno proto, aby žila maximálně pár let. Lidé si neuvědomují, že délka jejich života není vepsána ve hvězdách. Délka jejich života se odvíjí od toho, jak k sobě jako k člověku přistupují, jak přistupují ke svému zdraví, co dělají a co jedí. To všechno a mnoho dalších faktorů se podílí na tom, jak dlouhý náš život bude. Víte, čím si náš život bohužel zkracujeme? 

Opravdu je mnoho faktorů, které se podílí na délce našeho života. Každý den může rozhodnout o tom, jestli budeme na světě o den více nebo o den méně. Prozraďme si, co nám život zkracuje a čeho bychom se tedy měli vyvarovat, pokud chceme žít věčně.  

Pozor na cukr 

Mnozí lidé dnes žijí zdravým životním stylem, do něhož spadá i omezení cukru. Právě tito lidé budou žít déle. Ne kvůli zdravému životnímu stylu, ale kvůli omezení cukru. Cukr sice vypadá líbivě a lidé ho milují, ale je to tajemný zabiják, který nám výrazně zkracuje život. Cukr opravdu není tělu prospěšný, to není žádné tajemství. Pokud sladit potřebujete, pak je tu stévie nebo případně třtinový cukr, ale i ten se snažte omezit.  

Za vším stojí lenost 

Patříte k lenochodům? A sice lenost je váš věrný přítel? Pak to rychle změňte. Lenost rozhodně není váš nejlepší přítel a neměl by být vůbec vaším přítelem. Lenost taktéž není tělu prospěšná, vede k obezitě, k poruchám s usínáním, také vede ke stresu. Lenost bohužel také ohrožuje klouby, mimo jiné zvyšuje riziko cukrovky a ohrožuje také cévy.  

Pozor také na uzeniny 

Ani uzeniny nejsou tělu prospěšné a také mohou zkracovat život. Dejte si proto i na uzeniny pozor, nestojíte přece o to, abyste umřeli ve čtyřicet proto, že jste jedli klobásky a salámy, které obsahují nejen tuky, ale také konzervační látky a sůl. 

You may also like...