Opomíjená města Evropy aneb cestujeme po Evropě

Opomíjená města Evropy aneb cestujeme po Evropě

Rozhodli jste se konečně na chvilku opustit Českou republiku a jste odhodlaní poznat zase kousek z našeho krásného světa? Možná si po delší pauze od cestování nepřejte zamířit někam daleko, proto prozkoumejte další kout dech beroucí Evropy, která má rozhodně neustále, co nabídnout. V případě, že se rozhodnete prozkoumat Evropu, zamiřte do takových míst a měst, která nejsou jenom o Eiffelově věži nebo Tower Bridge. Prozkoumejte naprosto jiné město, které na Instagramu nejde vidět tolik, přesto je úchvatné a úžasné zároveň. 

Evropa toho opravdu nabízí mnoho, je jen třeba být otevřený možnostem a všemu okolo. Nejezděte do takových měst, kde je turistů plno, ale zamiřte tam, kde turistů je opravdu málo. Najednou bude město o něco krásnější, i když jste to nečekali. 

Tallinn 

Jedním takovým opomíjeným městem Evropy je rozhodně Tallinn. Tallinn je jen drobné přístavní městečko, které se však postará o velké kulinářské zážitky. Navíc toto město opravdu lahodí lidskému oku. V tomto krásném přístavním městečku najdete naprosto všechno. Ať už toužíte po úzkých uličkách nebo po moderním MHD, to všechno zde je. Zdejší obyvatelé jsou navíc opravdu milí, i když na první pohled mohou působit vážně a odtažitě. 

Bělehrad 

Pokud si neujíždíte na historii, zamilujete se jednoznačně také do Bělehradu, který je velmi fotogenický. Podél Dunaje kotví takzvané party lodě, které jsou pověstné. Město je často označováno za místo, které se neustále snaží probudit z noční můry zvané “aktuální století”. Zdejší jídla si zamilujete, všechny pokrmy rozhodně potěší veškeré vaše chuťové pohárky. Sice byste zde nechtěli žít kvůli mizerným platům, ale na víkend se sem rozhodně rádi podíváte. 

Petrohrad 

Město jménem Petrohrad je rozhodně obrovský zážitek i přes veškeré politické dění. Je zde krásný Zimní palác, najdete zde mimo jiné i Smolenský klášter. I jiné petrohradské stavby jsou až dech beroucí.

You may also like...