Vrásky a kruhy pod očima

Jak zatočit s vráskami a kruhy pod očima?

Jelikož žijeme v rychlé době, nemůžeme se divit tomu, že tělo někdy protestuje. Většinou se cítíme unaveně nebo nás pobolívá hlava. To jsou signály, že je načase zpomalit. Mnohým ženám se však začnou vyskytovat kruhy pod očima nebo vrásky. Oba problémy mohou být alarmem, který varuje před zkolabováním. Pokud začnete mít kruhy pod očima, je to většinou důsledek nevyspání, proto zpomalte a odpočiňte si. A vrásky? Ty nemusí být jenom příznakem stárnutí, ale mohou být způsobeny stresem. Otázkou je, jak s nimi bojovat a jak s nimi hravě zatočit?

Vrásky nebo kruhy pod očima se mohou vyskytnout samozřejmě z mnoha důvodů. Nejčastěji za to může vyčerpanost, stres, někdy se na těchto potížích podílí zmiňované stárnutí. Jindy za to může špatná péče o pleť. Než začnete využívat mnohé krémy nebo olejíčky na pleť, které vás těchto problémů mají zbavit, nejdříve se zkuste měsíc odličovat tak, jak máte. Třeba je skutečně důvodem špatná péče o pleť.

Jak se správně odličovat?

Každá žena ví, že líčení je pro pleť mučení. Žádná pleť není ráda, když na ni nanášíte nepříjemný make-up, který je jenom těžký a který ji mnohdy vysušuje. Pokud se neodličujete dostatečně, je dost možné, že se vám začnou vyskytovat kruhy pod očima či vrásky kolem očí. Začněte se proto odličovat správně. Vyberte si pro vás vhodný odličovač a krouživými pohyby masírujte pokožku od vnějších koutků k těm vnitřním. Buďte k pokožce ohleduplní, nikdy ji neodírejte, jinak začne negativně reagovat.

Po každém odličování by měla následovat vrstva očního krému, který obličej regeneruje zejména večer a ráno.

Pohybujte se v čistém prostředí

Na vzniku vrásek se může podílet i prostředí, v němž se běžně pohybujete. Pokud třeba pracujete ve společnosti, kde se kouří, vrásky mohou vyskákat na obličeji v hojném počtu. Stejně tak škodí očím a obličeji sluneční záření, jež je nebezpečné zejména tehdy, pokud se o pleť nijak nestaráte.

You may also like...