Nezdravý cukr

Chutný ale nezdravý

To že bílý cukr je pro naše zdraví škodlivý ví snad každý, ale i přesto se neubráníme chuti na sladké a nějaké té laskomině v podobě bonbonů či čokolády podlehneme. Pak některé trápí výčitky svědomí, kvůli porušení diety či zdravého stravování.

Co jste možná ani nevěděli je, že cukr v jistých případech můžeme brát za legální drogu. Z toho také vyplývá, že pro člověka je velice jednoduché si na cukr vytvořit také závislost. To znamená také možné abstinenční příznaky.  Pokud vás tedy občas přepadne neovladatelná chuť na sladké, je čas k zamyšlení a opatrnosti, jak se rozhodneme s touto chutí vyrovnat a naložit.

Cukr jako nepřítel

Zda konzumujete cukr ve velkém množství, zaděláváte si na mnoho zdravotních problémů a také na obezitu se kterou se pojí stoupu dalších zdravotních komplikací. Díky cukru se nám v těle množí kvasinky, které náš organismus dokážou pěkně potrápit. Dalšími nežádoucími účinky nadměrného užívání bílého cukru můžou být deprese, různé plísně ve střevech, trávicí problémy a také snížená imunita.

Je třeba ho nahradit

Pokud na vás přijde nepřekonatelná chuť na něco sladkého, zkuste najít zdravou alternativu. Tímto způsobem vám může posloužit zelenina, z ovoce to mohou být banány a další exotické druhy nebo třeba oříšky.

Jestliže budete chtít ze svého jídelníčku cukr zcela vyřadit, doporučujeme pozorně číst etikety na potravinách. Budete velice překvapeni, kde všude cukr najdete. Pozor si dejte při výběru výrobků s označením light. Tyto výrobky mnohdy obsahují umělá sladidla, která ve vás mohou zvýšit chuť na něco sladkého. Což není zrovna žádoucí.

You may also like...