Cestujete se psem? A poznáte, když mu není dobře?

Cestujete se psem? A poznáte, když mu není dobře?

Cestování se psem je jedno velké téma. V současné době má každý druhý Čech psího čtyřnohého společníka, se kterým chce cestovat, jen neví, jak to jeho pes bude snášet. Při cestování se psem je třeba dodržovat několik pravidel, stejně tak je nutné, abyste uměli poznat, jestli mu není špatně. Pokud budete umět rozeznat prvotní příznaky ukazující na jeho nevolnost, pak předejdete nehodám a zbytečnému křiku.  

Co signalizuje to, že je psovi špatně? 

Existuje několik příznaků, které ukazují, že psovi není zrovna dobře. Patří k nim nadměrné slinění nebo třeba neklid a úzkost. Také k příznakům ukazujícím na nevolnost patří zrychlené povrchní dýchání nebo také nadávání či třes. Pes také může velice často polykat a olizovat se. A v konečném důsledku zkrátka zvrací.  

Jak zvládnout cestu se psem 

Tipů a rad, jak zvládnout cestování se psem, není nikdy dost. Pokud chcete se svým mazlíčkem cestovat, tipy by vám rozhodně mohly přijít vhod.  

Tak zaprvé psa seznamujte s autem už od malička. Ne nadarmo se říká, že starého psa novým kouskům nenaučíte. Pes si zamilujete cestování, pokud bude mít cestování spjaté s příjemným zážitkem.  

Pokud se chystáte se psem na vůbec první cestu, doporučujeme ho nekrmit, abyste granule neměli na sedadle vozidla. Později se doporučuje psa krmit hodinu či minimálně půl hodiny před jízdou, aby stihl trochu vytrávit.  

Aby jízda v automobilu nebyla pro psa noční můrou, rozhodně v autě nekuřte a ani nepoužívejte výrazné vůně, které ho mohou zneklidnit. Ideální bude, když necháte do auta proudit čistý vzduch, nechte tedy pootevřené okýnko.  

Pokud cestujete se psem, nesmíte zapomínat na pravidelné přestávky. Je třeba dělat přestávky častěji, než je obvyklé či než jste zvyklí. S sebou ve vozidle mějte ale vždycky čerstvou vodu, ta musí být psovi k dispozici opravdu neustále.  

Jestliže jste majitelem pejska, kterému bývá nevolno každou jízdu, a už si s tím nevíte rady, navštivte svého veterináře. Žijeme v moderní době, dnes už existují léčiva, která byla vyvinuta jen a pouze pro cestování s psy a která jsou určená na nevolnost psů.  

You may also like...