hezká za deště

Jak být hezká za deště? Pořiďte si barevnou pláštěnku

Podíváte se z okna. Už od rána prší a vy máte jít ven. Nemáte na to pražádnou chuť, ale co se dá dělat. Do práce, nebo na obchodní schůzku prostě jít musíte, přesto nejede vlak. U šatníku přitom dumáte, co si vzít na sebe, abyste pokud možno nezmokla. Možná se ocitnete v koncích. Jenže déšť vám přece nemůže zabránit v tom být hezká a elegantní, nebo ne?

 

Zapomeňte na socialistický šedý mor

Pořiďte si pláštěnku. Ne, nebudeme vás nutit do toho plastového průhledného pytle, na který se matně pamatujete z dětství. Máme na mysli jinou pláštěnku. Elegantní, značkovou. Můžete sáhnout po černé či šedé elegantní klasice. Která z vás je odvážnější, může si blátivý upršený den rozjasnit nějakou veselejší barvou. Nebojte se jít i do ostřejšího barevného odstínu, třeba sytě žluté. Vyražte si takhle ve dvojici s partnerem. K tomu pořiďte kvalitní kožené kalhoty, třeba v černé či hnědé barvě. V plastových polobotkách rovněž nic nezkazíte, ale pokud chcete být originální, sáhněte po holínkách. Ne, nejde o ten ošklivý šedý mor z dob socialismu. Dnes už jsou holínky v centru pozornosti módních návrhářů a nám ženám připravují opravdu šik modely – elegantní a barevné.

 

Deštník s hlavou kočky

Samozřejmě by vám neměly do deště chybět ani patřičné doplňky. Nikdy nezapomeňte na deštník. Dnes letí skládací, vyrobené z karbonových či skelných vláken. Díky této speciální konstrukci dokážou odolat i silnému větru. Prostě se otočí a po větrném náporu vrátí zpátky do původní podoby. Jsou lehoučké, což je velmi příjemná vlastnost a navíc se nabízejí i velmi malé modely, které když složíte do kabelky, měří sotva 15 centimetrů, takže nezaberou skoro žádné místo. Na větší liják byste si ale měly nachystat klasický holový deštník. Můžete zvolit i extravagantní řešení hole. Když mohou mít muži deštníky s rukojetí ve tvaru řadicí páky, nebo vzduchovky, ženy zase třeba s plastovou hlavou kočky. Tečkou deštivého outfitu by měla být plastová kabelka, která nepromokne, a můžete vyrazit ven mezi kapky.

You may also like...