Léčba zánětu spojivek

Babské rady, jak zatočit se zánětem spojivek

Nemoci očí by se neměly podceňovat. Oči jsou jednou z nejdůležitějších částí těla. Díky nim dokážeme vnímat svět takový, jaký ve skutečnosti je. Umíte si představit, jaké by to bylo, kdybyste byli slepí? Nepodceňujte nemoci očí, i dlouhodobé začervenání může být signálem něčeho závažného. Pokud však s očními problémy nechcete zamířit k doktorovi, protože je vám jasné, že vám předepíše antibiotika nebo antibiotické masti, doporučujeme vyzkoušet babské rady, které ve většině případů pomáhají.

Na internetu se dočtete o mnohých babských radách. Většinou se však shodují, a to v heřmánku lékařském. Tuto bylinku však na léčbu očí nepoužívejte, protože mohou vyvolat alergickou reakci, což oku ještě přitíží. Raději vyzkoušejte níže osvědčené babské rady, které vám uleví od problémů vašich očí.

Borová voda je zaručený lék

Pokud do svého oka nechcete kapat masti s obsahem antibiotik, doporučujeme sáhnout po borové vodě. Tu dnes koupíte v lékárnách do stokoruny. Stačí, když si s borovou vodou budete vyplachovat oči. Z očí by se měly dostat všechny škodliviny a zdroje nemoci.

Světlík lékařský na zánět spojivek

Jestli jste milovníkem bylinek a na bylinky nedáte dopustit, doporučujeme sáhnout po světlíku lékařském, z něhož si uděláte na oko obklady. Také si můžete světlíkem lékařským vyplachovat oči. Světlík lékařský pomáhá nejen při zánětu spojivek, ale také pomáhá při jiných problémech očí. Zamezuje hnisání očí a také zabraňuje velkému slzení očí.

Mléko vytahuje záněty

Málokdo ví, že oku může ulevit i mléko, které dáte pořádně vychladit. Poté v něm namočíte vatový tamponek a přiložíte na oko. Mléko vytahuje záněty z okna a ulevuje od bolesti. Myslete však na to, ať je mléko skutečně studené.

Vatový tamponek nasáklý mlékem přikládejte na víčko a nechte mléko vsáknout se do oka.

You may also like...