Vyhodnotila se nejkrásnější místa na světě. Které vám učaruje na první pohled?

Vyhodnotila se nejkrásnější místa na světě. Které vám učaruje na první pohled?

Každý člověk má na světě oblíbené místo, na které nedá dopustit. Pro každého na světě je jiné místo to nejkrásnější. V nedávné době se však vyhotovil seznam těch obecně nejkrásnějších míst na celém světě. Víte, jaká místa se v seznamu objevila? 

Mohérské útesy v Irsku 

K nejkrásnějším místům v Irsku se úspěšně zařadily Mohérské útesy v Irsku, které najdete konkrétně na západě Irska. Jedná se o břidlično-pískovcové útesy, které spadají do Atlantského oceánu. Jsou to jedny z nejvyšších útesů v Evropě, byly k vidění dokonce v mnoha filmech. Pokud jste fanouškem Harryho Pottera, potěší vás, že právě zde se pár scén natáčelo. Konkrétně se zde natáčely scény z úplně prvního dílu.  

Bílá poušť v Egyptě 

Pokud zavítáte do Egypta, měli byste zavítat na bílou poušť čili na poušť Sahar el Beida. Nenajdete tu typicky zbarvený písek, opravdu je tu jen bílá zem a modrá obloha, na které se občas protká nějaký bílý mráček. Ideální je navštívit poušť s průvodcem, protože vám může říct něco zajímavého o zdejších kamenných útvarech, které se na pouští nachází.  

Vodopády Iguazu v Argentině 

Jste milovníkem přírody? Možná chcete navštívit co nejvíce vodopádů. K nejkrásnějším patří rozhodně ten, co se nachází v Argentině. Jedná se o vodopády Iguazu, které najdete konkrétně na hranici mezi Argentinou a Brazílií. Jedná se o největší vodní systém vodopádů v zemi.  

Reine v Norsku 

Zamiřme na chvilku na sever, konkrétně do rybářské vesničky Reine. Tedy v minulosti se jednalo o rybářskou vesničku, dnes je to místo, kde je větší klid než před lety. V době, kdy bylo Reine označováno za rybářskou vesnici, zde byl velmi velký turistický ruch. Aktuálně zde žije něco kolem tří set obyvatel, je to velmi krásné místo.  

Dvanáct apoštolů v Austrálii 

K dalším krásným místům na světě patří i Dvanáct apoštolů, které najdeme v Austrálii. Jedná se o skupinu devíti vápencových skal, které najdete na jihovýchodním pobřeží Austrálie. I když je jich dnes jen devět, původně jich bylo opravdu dvanáct.  

You may also like...