bolest bříška

Trápí vaše děťátko bolest bříška? Může to být laktózou

Dočkala jste se a konečně jste se stala maminkou? Gratulujeme a zároveň pro vás máme jednu velmi důležitou informaci. Ta se týká toho, že dnes není výjimkou, že až čtvrtina malých dětí trpí bolestmi bříška. A ty jsou spojené s takzvanou laktózou. Látkou, která je obsažena v mléce a která je běžnou součástí stravy. Co ale v případě, kdy ji dětský organismus nedokáže přijmout?

Jaké jsou příznaky?

Jak už jsme uvedli výše, jedním z hlavních příznaků je rozhodně bolest bříška. Nejde však o příznak jediný. O všech se můžete dozvědět na webu Detskekoliky.cz, který se na daný zdravotní problém přímo specializuje. Už to jasně naznačuje, že případů je v poslední době stále více. Právě ten uvádí i to, že příznaky mohou být různorodé a patří mezi ně například i:

  • Žaludeční křeče
  • Průjmy
  • Plynatost

Co se v dětském organismu děje?

Důvodem těchto problémů může být právě laktóza. Ta se do dětského těla dostává a ne zcela dokonalý dětský organismus si s ní nezvládá poradit. Objevuje se takzvaná intolerance laktózy, která má právě výše zmíněné projevy. Nutno říci, že se jedná o problém, který může za několik týdnů, ale i měsíců zcela vymizet. Organismus se tuto látku naučí zpracovávat a také ji správně štěpit. Díky tomu se nemusíte obávat, že by se jednalo o celoživotní problém. Sice tomu v některých případech může být, ale ono procento je spíše mizivé.

Jak tento problém vyřešit?

Myslíte si, že tato zdravotní komplikace nemá řešení? Opak je pravdou. Řešení zde existuje a je poměrně jednoduché. nemusíte se obávat toho, že by bylo nutné vašemu potomkovi měnit stravu. Stačí mnohem jednodušší řešení. A tím je speciální enzym, která dokáže zajistit, že jeho organismus si s laktózou bez problémů poradí. To znamená, že stačí doplnit jeho stravu o pár kapek této zcela nezávadné látky a problém s trávením této mléčné složky je vyřešený.

You may also like...