Nejatraktivnější místa, která musíte vidět na Kostarice

Nejatraktivnější místa, která musíte vidět na Kostarice 

Není tajemstvím, že Kostarika patří k nejatraktivnějším místům na zemi. Velmi často se jí přezdívá rajská zahrada světa, kde je k vidění nejen mnoho druhů zvířat, ale také nekonečné písčité pláže a více než sto sopek, z nichž minimálně deset je stále aktivních. Pokud vás láká, nebo dokonce už čeká návštěva v tomto koutu světa, pojďme si prozradit nejatraktivnější místa, která zde vidět. A třeba tím poznáte na vlastní kůži i všech 68 různých mikroklimat, jež se zde střídají. 

Národní park Cahuita 

Pokud chcete poznat ráj pod mořskou hladinou, rozhodně byste měli zavítat do Národního parku Cahuita, který je rozsáhlou mořskou rezervací. Má samozřejmě svůj úkol, a to především chránit zdejší korálové útesy, které se zde dochovaly. Jsou zázemím pro množství želv a ryb a pro turisty je to atraktivní místo ideální na šnorchlování a potápění se. 

Park má ale také co nabídnout nad vodní hladinou. Všude okolo jsou totiž lenochodi, nosálové, pásovci, také hadi a bazilišci či ostatní druhy zvířat, která nejsou běžně k vidění. 

Monteverde 

Milujete ptáky či dokonce k ornitologům patříte? Nabízí se Monteverde, což je ráj v korunách stromů. Právě zde se můžete proletět stejně jako ptáci tím, že se spustíte na laně a prozkoumáte tak koruny stromů naprosto z jiné perspektivy. 

Kromě ptáků je zde atraktivní i množství orchidejí. Na Kostarice roste přes tisíc druhů této krásné rostliny, která se v Česku většinou pěstuje na okenních parapetech. 

Sopka Arenal 

Jak už bylo zmíněno, na Kostarice byste našli stovky sopek, z nichž desítky jsou stále ještě aktivními. Tou nejnavštěvovanější je bezesporu sopka Arenal, která má dokonalý kuželovitý tvar, jenž je ostatně i jejím poznávacím znamením.  

Aktuálně je sopka ve fázi odpočívání, i když tomu není tak dávno, co prakticky denně předváděla velkolepou podívanou. 

You may also like...