pláže

Pryč z nudných pláží, poznejte krásu sousedních států!

Brzy ráno vyrážíte na pláž bojovat o svůj metr čtvereční ve stínu. Váš pohyb je omezen na krátký pochod z hotelu na pláž a zase zpátky a plavání ve slané louži.  Díky spalujícímu slunečnímu záření se vaše zásoby opalovacího krému rychle tenčí.  Možná si zaplatíte plavbu lodí na nejbližší ostrov nebo nasbíráte kilogramy mušlí. Prožijete celý týden v líném stereotypu, sbalíte kufry a při odjezdu se budete těšit na příští letní dovolenou strávenou opět zde.

Dovolená strávená u moře na pláži je skvělým odpočinkem, ale není čas na něco nového? Jistě také toužíte po změně!

Co hledat u sousedů

Sousední státy jistě zvládne vyjmenovat každý. Také si vzpomenete na hlavní město a pár geografických údajů, které vám do hlav vepsali učitelé ve školách nebo zeměpisné dokumenty. Jistě- na Slovensku jsou Tatry, bačové a halušky s brynzou. Do Polska vyrazíte pro cenově příznivé zboží všeho druhu. Německo a Rakousko spojují vánoční trhy. Tyto informace tvoří většinu našeho povědomí o těchto státech. Ty toho ale nabízí mnohem víc!

Co si prohlédnout na Slovensku? Za zmínku určitě stojí dům, stojící nedaleko Liptovského Mikuláše. Co je na něm tak zajímavého? Je postaven vzhůru nohama, na zemi tedy leží střecha. Dům je skvělou atrakcí pro děti, které si můžou nad svými hlavami prohlédnout pevně ukotvené vybavení dětských pokojů s pohádkovou tematikou. Na své si ale přijdou také dospělí- kuchyňská linka, ložnice působí velice autenticky a celá stavba ohromí návštěvníky svou hravostí a originalitou.

Hledáte-li poklidné místo s nádhernou přírodou, pak jistě oceníte oblast Mazury ležící v severovýchodní části Polska. V této malebné krajině se údajně nachází tři tisíce jezer. Kromě vodních sportů a procházek nabízí také spoustu historicky významných míst.

Rakouské město Salzburg je s díky nádherné barokní architektuře jedním z nejkrásnějších míst této země. Salzburg je rodištěm slavného hudebního skladatele Mozarta. Prohlédnout si tedy můžete jeho rodný dům. Dalším nádherným místem toho města je zámek Hellbrunn, který okouzlí také svými vodními atrakcemi.

Vydáte-li se na jih Německa, budete mít možnost navštívit univerzitní město Heidelberg a vyrazit na prohlídku stejnojmenného zámku. Nečekejte ovšem klasický nudný výklad obsahující hromadu nezapamatovatelných letopočtů a krkolomných jmen. Výklad v češtině obsahuje spoustu zajímavých a humorných informací ze života našich předků, které se nedočtete v žádné učebnici dějepisu.

Dovolená v těchto zemích bývá navíc mnohdy cenově dostupnější a slibuje hromadu nezapomenutelných zážitků.

You may also like...