Polobotky

Polobotky milují nejen ženy, ale i pánové

Co si představíte pod formálním stylem? Nejspíše asi pro ženy úzké sukně, v nichž se jen stěží dá chodit (složitější to mívají ještě ve chvíli, kdy si tuto sukni doladí o lodičky), dále úzké kalhoty s vhodně barevným páskem, dále košile, popř. topy se saky. Kabelka bývá většinou větší, nesází se na ta nejmenší provedení. K takovému look pak skvěle ladí lodičky nebo polobotky, tzv. oxfordky.

Převážně polobotky se ale staly velice oblíbené nejen v ženském, ale i v mužském světě. Pánové je volí především k oblekům, a to zejména v hnědém provedení, protože verze v černé barvě jsou už dávno „out“. Navíc pokud tyto boty vlastníte ještě i vzorované, máte absolutně vyhráno. Jistě, koupit si správné polobotky bývá většinou velmi těžké, ale jestliže narazíte na ty správné, už je z nohou nesundáte. Móda totiž naneštěstí udává ještě trošku jiný styl, se kterým se tato obuv dá kombinovat. Nejedná se možná přímo o styl, jako o druhy oblečení.

Tato obuv perfektně ladí například s kalhotami, které jsou pouze ke kotníkům. Tento typ džínů se stal velice populárním převážně během letních měsíců, protože se v nich příliš nepotíte a díky tomu, že jsou kratší, jsou také mnohem pohodlnější a vzdušnější. K těmto kalhotám navíc lehce doladíte obyčejné tričko s krátkým rukávem a třeba i nějakým vzorem nebo animovanou postavičkou (ano, i postavičky na tričku jsou velmi v kurzu). I když si k této kombinaci vezmete polobotky, nemusíte se bát, že si z vás lidé budou dělat legraci. Naopak je naprosto okouzlíte. Pakliže dodáte ještě klobouk, který se také stal senzačním kouskem, jež nesmí chybět v pánském šatníku, a dále také barevné ponožky (například nějaké z řad Happy Socks) budete vyzařovat opravdu stylovým dojmem.

Nemyslete si tedy, že tento druh obuvi lze kombinovat pouze se smokingem, naopak! Právě ty všední kombinace jsou nyní opravdu trendy! Nezapomeňte ale, že je vynechejte v černé barvě.

You may also like...