Twinset nebo Pinko

Kvalita se upřednostňuje před kvantitou, tvrdí statistiky

Jak často chodíte nakupovat oblečení a do jakých obchodů většinou zavítáte? To je otázka, kterou se zabývaly poslední statistiky, které chtěly zjistit, jak lidé přistupují k nakupování oblečení, jestli se po letech něco změnilo. Dříve lidé investovali spíše do levnějších kousků, ale nehleděli tak na kvalitu. Dnes podle všeho lidé upřednostňují kvalitu před kvantitou, což prospívá nejen kvalitním značkám, jako je značka Michael Kors, Twinset nebo Pinko, ale také to prospívá naší planetě.

Právě díky ochraně naší planety a životního prostředí kolem nás se lidé rozhodují pro investici do kvalitnějších kousků oblečení. Nechtějí každý měsíc investovat do něčeho nového, raději si koupí dražší, lež kvalitnější věc, která jim vydrží podstatně déle v porovnání s oblečením z konfekce. To vede ke snížení výroby levnějších a méně kvalitních kousků oblečení, a to se následovně rovná šetření naší planety.

Kupovat kvalitní oblečení vyjde nakonec levněji

Koupit si kvalitní bundu Blauer nebo kalhoty Diesel za několik tisíc se člověku ne vždy chce. Pokud se však pro to rozhodne, rozhodne se paradoxně pro ekonomičtější či výhodnější možnost. Zatímco v případě koupi méně kvalitních kalhot nebo bundy za pár stovek dojde k opětované koupi za půl rok či rok, v případě koupi kvalitního oblečení se nemusí pro daný kousek chodit ani dva roky. Když si to tedy spočítáte, paradoxně vyjde koupě kvality levněji.

Až tedy půjdete znovu nakupovat, pořádně zvažte, jestli koupíte věci z levné konfekce nebo jestli budete investovat do luxusní značky, u níž však nelze pochybovat o kvalitě.

O kvalitní oblečení se dobře starejte

S dlouhou životností kvalitního oblečení jde také ruku v ruce správná péče o konkrétní kousky. Pokud si tedy koupíte kašmírový svetr Armani, nedávejte ho do pračky na klasický prací program společně s dalšími méně kvalitními kousky oblečení. Kvalitní věci vyžadují jinou péči než věci z konfekce.

You may also like...