Jaké tradice jsou pro Evropana nepochopitelné?

Jaké tradice jsou pro Evropana nepochopitelné?

Jak jistě víte, ve světě je opravdu mnoho zemí, které jsou známé svými tradicemi. Prakticky v každé zemi byste se setkali s tradicemi a také zvyky, které jsou pro konkrétní kulturu typické a známé. Zatímco u nás dodržujeme vánoční svátky nebo velikonoční svátky, v zahraničí se dodržují zcela jiné tradice, které mohou být pro Evropana naprosto nepochopitelné. Pozastavme se nad několika z nich, které mohou být při cestování jistým překvapením.  

V Tibetu probíhají vzdušné pohřby 

Pokud navštívíte jednoho dne Tibet, může vás překvapit jedna tradice či zvyk, kterým je tibetský vzdušný pohřeb. Důvodem tohoto zvyku je především to, že ve výšinách neroste dostatek stromů, z nichž by se mohly vyrábět rakve, ani zdejší půda není taková, do které by se tělo mohlo zakopat. Tibeťané proto vymysleli jinou alternativu pohřbívání, a sice rozhodli se pro vzdušené pohřby, kdy se těla po smrti naporcují a předhodí supům. Supi tělo zcela zkonzumují, a tak z mrtvého nezbyde vůbec nic.  

Šperky surmských žen 

V posledních letech se aktivně navštěvuje Afrika, a to především z toho důvodu, že je to země mnoha tváří a zároveň mnoha zvyků a tradic. K tradicím patří například to, že surmské ženy nosí zajímavé šperky. Surmské ženy jsou známé svými vytahanými rty, do nichž jsou zakomponované hliněné nebo dřevěné talířky. K tomuto dochází v době, kdy žena dostane svou první menstruaci, díky tomu se má stát pro ostatní krásnější.  

Ženy s dlouhými krky 

Další nepochopitelnou tradicí je ta, ke které dochází na hranici Thajska a Barmy. Zdejší ženy jsou totiž známé svými nesmírně dlouhými krky. Už od malička jsou jim na krk dávány kruhy, kterých přibývá každým rokem. Jednoho dne mají ženy krky díky kruhům tak vytahané, že by hlava bez nich na krku nedržela. Hrudní koš j díky náhrdelníkům zcela deformován, přesto se však jedná o tradici, která zde vládne už dlouhé generace.  

You may also like...