Navštivte památky UNESCO online

Navštivte památky UNESCO online

Díky novému typu koronaviru, který aktuálně postihuje celý svět, nejedna země, včetně té naší, uzavřela hranice. To vedlo jen k depresi mnoha cestovatelů, kteří najednou mají omezené možnosti a nemohou vyjet na místa, kam by se rádi podívali. Naštěstí jim mnohá muzea nebo také kulturní památky zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO umožňují nahlédnout do nich i z pohodlí gauče. Svět si totiž moc dobře uvědomuje, že lidé ho nyní mohou spasit jen tím, že budou svůj veškerý čas trávit doma. Nabízí se však nyní otázka, jaké konkrétní památky se mohou navštívit, co konkrétního je možné vidět online? 

Versailles, Francie 

Do Francie se jezdí nejen za pařížskou Eiffelovou věží, ale také se sem jezdí do zdejších královských zahrad. Versailles patří k místům, která jsou zapsána na wish listu každého vášnivého cestovatele. Právě tyto zahrady i zdejší palác se otevřel lidem v online světě. Na vlastní oči se můžete i v době koronavirové, kdy trávíte čas v domácí karanténě, přesvědčit o tom, jak vypadá bohatství a jak vypadal pravý luxus francouzských monarchů.  

Nidžó, Japonsko 

Pokud milujete Japonsko, pravděpodobně víte, že byste zde našli také hrad Nidžó, který je typický zdejšími třešňovými květy a klidem. Sice skrze virtuální prohlídku neucítíte tu vůni, jakou byste cítili tady, ale na druhou stranu se můžete na malý okamžik přenést ze svého gauče do krásného Japonska k hradu, který byl vybudován už v roce 1602. Hrad tvoří rovnou dva paláce, několik budov a samozřejmě zahrady. Celý komplex byl několik stovek let domovem samurajů.  

Robben Island, Afrika 

Virtuálnímu světu se otevřela také další kulturní památka zapsaná na seznamu UNESCO. Je jí Robben Island ležící na jihu Afriky. Najdete ho zhruba pět kilometrů od Kapského Města. Zhruba čtyři století bylo místo věznicí s maximální ostrahou. Byl to domov mnoha politických vězňů, včetně Nelsona Mandely.  

You may also like...