Jak podpořit růst vlasů a jejich zdravější vzhled?

Jak podpořit růst vlasů a jejich zdravější vzhled?

Vlasy – to je poměrně velké téma. Zatímco někoho trápí jejich skleslost a nulový lesk, jinému vadí nadměrné vypadávání vlasů. V obou případech mluvíme o něčem, co výrazně snižuje naše sebevědomí. Pokud bychom chtěli podpořit jejich růst a zdravější vzhled, je načase vsadit na kolagenové doplňky. Kolagen je často označován za elixír mládí Anti Age, na druhou stranu nevrací jen pružnost a elasticitu pokožce. Umí toho daleko, daleko víc – pozitivně ovlivňuje právě stav našich vlasů. 

Aby byly vlasy krásné a zdravě vypadající, je důležité je podpořit zevnitř i zvenčí. Bohužel řada lidí sází jenom na kosmetické prostředky splňující druhou funkci čili působící jenom zvenčí. Jenže kvalitní šampony a kondicionéry nejsou dostatečné. 

Kolagenové doplňky působí do hloubky

I když je pravdou, že mnohé kosmetické produkty také obsahují kolagen, který vlasy dokáže i při umývání vyživit, ovšem je dobré vsadit na kolagenové výrobky, které budete užívat jako doplňky stravy. Většinou jsou ve formě prášku, který se jen rozpustí v čaji, vodě nebo džusu. Tím dojde k doplnění potřebné bílkoviny, což se kladně projeví nejen na vlasech, ale také na pleti, pokožce i na stavu našich kloubů a chrupavek. 

V současné době jsou kolagenové doplňky doslova hitem. Jsou hojně propagované na sociálních sítích, což zvyšuje povědomí o nich. A to je dobře. Je důležité ho po pětadvacátém roce života doplnit, dokud se nevytratí úplně. 

Mnoho zdravotních benefitů

Kolagen není jen bojovníkem za krásné a zdravě vypadající vlasy. Jeho účinky sahají ještě dál! A co víc – potvrzuje je nejedna vědecká studie. Vědci prokázaly, že tato ve vodě nerozpustná bílkovina zamezuje projevům stárnutí nebo že stojí za bezbolestnými klouby a pevnými kostmi. Pružnost a svěžest se navracuje nejen vlasům, ale také nehtům.

You may also like...