Jak pečovat o pokožku postiženou sluncem?

Jak pečovat o pokožku postiženou sluncem?

I když se letošní léto neneslo ve zrovna příjemném, rekordy trhajícím duchu, přesto naše pokožka řádně utrpěla. Sluníčko vykouklo (i když ne každý den) a pořádně ji vysílilo. Nepodceňte proto péči o pokožku s nastupujícím podzimem a raději se vrhněte do její revitalizace a hydratace. To jsou totiž klíčové kroky k jejímu opětovaně krásnému, mladistvému vzhledu. 

Revitaliazace jako krok číslo jedna 

Důležitým krokem k ozdravení pleti poškození sluncem je revitalizace. Nanášení vhodného peelingu zbavíme pleť špatných a odumřelých buněk a bude tak dobře připravena přijmout následnou péči ve formě správné výživy.  

Výborný účinek mají peelingy vyrobené doma. zde je recept na jeden z nich, mandlový peeling: na jeho přípravu potřebujeme 1 lžíci mandlí, l lžíci ovesných vloček a 1 lžíci mandlového oleje. Suroviny rozemeleme na jemný prášek a smícháme s mandlovým olejem, následně nanášíme vlhkými prsty krouživými pohyby na pokožku obličeje, necháme několik minut působit a omyjeme vlažnou vodou. Mandle jsou k tomuto účelu ideální, obsahují vitamíny A a E, silné antioxidanty, množství minerálů i pleti prospěšných glycerínů a mononasycených mastných kyselin, které dodávají poškozené pokožce potřebné lipidy. 

Hydratace jako krok číslo dvě 

Dostatečný přísun tekutin je pro lidský organismus opravdu klíčové. A pokožka to oceňuje ze všeho nejvíce. Je velkou chybou se domnívat, že popíjení dvou až tří litrů denně stačí. Naše pleť vyžaduje hydrataci i zvenčí, nejen zevnitř, i když dodržováním pitného režimu k její regeneraci velkou měrou přispíváte.  

Proto na trhu najděte produkty, které ji mají za úkol hydratovat a které jí přinesou zmiňovanou vnější hydrataci. Vyhněte se produktům s obsahem alkoholu, ten má bohužel tendenci vysušovat a dehydratovat ji i tělo obecně. 

You may also like...