5 míst, která navštívit v New Yorku

5 míst, která navštívit v New Yorku 

Jelikož má cestování zelenou, většina lidí balí kufry a vydává se do zemí, kam se dlouhou dobu chtěli podívat. A jednou z míst je i New York, který je často přezdíván jako betonová džungle. Jestli tomu tak skutečně je, to musíte zjistit sami. Při sezení v letadle si v ideálním případě začněte sepisovat svůj itinerář a vydejte se vstříc zážitkům. 

Socha svobody jako must have 

Za must have věci se označuje něco, co je naprosto samořejmé mít, navštívit nebo vidět. A pro New York je takovým must have místem na cestovatelském itineráři Socha svobody. Je bezesporu symbolem Ameriky a podívat se na ni můžete z mnoha stran. Jen tedy pro některé pohledy budete muset nasednout na loď a objet si ji s průvodcem. 

Socha svobody je však otevřená turistům, a dokonce si zde můžete udělat prohlídku. Ceny se pohybují kolem dvaceti dolarů, záleží však na vašich požadavcích. 

Central Park pro ranní výběh 

I když se o New Yorku říká, že je to betonová džungle, i zde se nachází krásné zatravněné plochy, které jsou ideálním místem nejen pro ranní piknik, ale také pro ranní výběh. Například takový Central Park, ve kterém se můžete setkat s řadou celebrit, které právě tudy často pobíhají, když mají volno, a udržují se tím v kondici. 

Jedná se o vůbec nejznámější městský park, který najdete v horní polovině Manhattanu. Mezi zdejšími se povídá, že je to takový zelený ráj právě uprostřed zmiňované betonové džungle. 

Rockeffelerovo Centrum je povinností 

Takzvané Rockeffeler Center není jen tak nějaká zastávka, ale opět mluvíme o jedné z povinností. Člověka jistě ohromí, že se nejedná pouze o jednu jedinou památku, ale mluvíme o vícero památkách v jendom. Tento rozsáhlý komplex je tvořen rovnou devatenácti budovami, mezi které patří například Top of The Rock Observation Deck, Radio City Music Hall nebo NBC Studios. 

Tou nejdůležitější a také nejatraktivnější součástí je vyhlídka Top of The Rock, na kterou se můžete za necelých čtyřicet dolarů dostat. 

You may also like...