4 tipy, jak zařídit dětský pokoj. Okouzlíte se sedacím vakem i kreativním koutkem

4 tipy, jak zařídit dětský pokoj. Okouzlíte se sedacím vakem i kreativním koutkem

Rozhodli jste se, že je načase své ratolesti zařídit dětský pokoj? Zatímco někomu se v hlavě motá tuna nápadů, jiní jsou v této situaci zcela bezradnými. Naštěstí děti, hlavně v útlém roce života, jsou nadmíru vděční a potěšíte je prakticky čímkoliv. Například tím, že jim zařídíte kreativní koutek v rohu pokoje nebo že jim do pokoje umístíte například sedací vak, který jim bude pohodlným parťákem při prohlížení obrázkových knih. 

Zařizování dětského pokoje však není jenom o tom vyhovět dítěti a jeho požadavkům. Mělo by se předně jednat o funkční a zároveň také bezpečné místo, kde mohou trávit svůj volný čas. 

Bezpečnost na prvním místě

Během dětství jsou úrazy prakticky na denním pořádku. Stávají se při hraní, ale paradoxně také při spaní, kdy je rodič rád, že dítě alespoň malou chvilku odpočívá. Je proto důležité, aby se dětský pokoj stal předně bezpečným zázemím a útočištěm. Například se vyplatí instalovat na mantinely postele bezpečnostní zábrany, které zamezí ošklivým pádům během zlých snů. Nebo je dobré přilepit kusové koberce, pokud nemají gumový podklad. Zamezí se tak pádům z důvodu uklouznutí tohoto bytového doplňku. 

Přírodní materiály pro zdravý pokojíček

Stejně jako dospělí, i děti se potýkají s nemocemi a alergiemi. Jejich přítomnost však lze omezit, a to tak, že se investuje do přírodních materiálů, které budou vyplňovat dětský pokoj. Ať už vybíráte nábytek nebo ložní prádlo, sázejte na co nejmenší podíl chemických a syntetických látek. Svou pozornost upněte na ekologicky šetrné produkty a samozřejmě stejně šetrnými barvami vymalujte dětský pokoj. 

Dětský pokoj přizpůsobujte věku dítěte

Každý rodič se musí smířit s tím, že dětský pokoj bude častěji procházet proměnou. Aby se z pokoje stalo zázemí, kam se dítě bude skutečně uchylovat, je důležité, aby s ním rostl. Z počátku bude pokoj sloužit spíše na hraní, později se však přetaví v místnost s pracovním stolem a posléze se hračky začnou nahrazovat plakáty a hudebními nástroji. 

You may also like...