nachlazeni

Trápí vás nachlazení? Zkuste následující triky!

Letošní zima se nesla opravdu ve špatném duchu. Nejen, že bylo všude nasněženo po kolena, ale také nás postihly velmi vysoké teploty, které sahaly až pod mínus třicet stupňů Celsia. Mimo zimního oblečení jsme byli nuceni nosit i funkční prádlo, protože bychom nikdy nerozmrzli. Také jsme museli mít velkou zásobárnu čajů, protože řádila chřipková epidemie, což znamenalo, že naše imunita byla opravdu slabá. Ten, koho neskolila rovnou chřipka, se řádně nachladil.

Boj s nachlazením je běh na dlouhou trať, pokud nevíte, které metody zaručeně fungují. Musíte se zaměřit na to, co vás bolí. Teprve pak můžete nastolit jednoduchou přírodní medicínu, která vás dostane na nohy rychlostí blesku.

1. Česnek je zázrak

První přírodní léčení tkví v česneku. Pokud máte rýmu a nemůžete se jí zbavit, zkuste si oloupat stroužky česneku a vložte si jeden stroužek do nosní dírky. Následně zhluboka dýchejte nosem a inhalujte. Možná se může zdát, že se jedná o opravdu nechutnou proceduru, ale není to tak. Pokud vás bolí převážně horní cesty dýchací až v oblasti očí, česnekové inhalování vám pomůže uvolnit i tyto partie. Samozřejmě česnečka pomáhá při každém nachlazení a uleví vám i od bolení v krku nebo kašle. Zápach z úst po kvalitní česnečce pak lehce zaženete pomocí jablka, které vám navíc dodá i nějaké ty vitaminy.

2. Zázvor, med a citron

Tři věci, které dohromady nechutnají vůbec dobře. Jenže svými účinky vás dostanou z jakéhokoliv nachlazení během několika dní. Rýma, která normálně trvá sedm dní, bude pryč během čtyř dnů. Chce to jen uvařit horkou vodu, nastrouhat nebo ponořit celý zázvor, dále vymačkat citron a přihodit lžičku medu. Tolik chutí nakonec udělá opravdu nechutné pití, jenže po jeho pravidelném konzumování vás dostane na nohy raz dva. Žádná nemoc si na vás pak už nějaký ten pátek nevleze.

You may also like...