zabalit na dovolenou

Jak úspěšně zabalit na dovolenou

Balení na dovolenou bývá noční můrou mnoha výletníků.  Domácnost zasypaná hromadou prádla k vyžehlení a zabalení, depresivní zjištění, že kufr není bezedný, málo času, zběsilé hledání potřebných dokladů doprovázené stresem a nedostatkem času. Jak to tentokrát zvládnout lépe?

Dopřejte si čas

Častou chybou je balení na poslední chvíli. V den odjezdu již obvykle nebývá tolik času, a tak se na spoustu věcí zapomene a zbytek se zběsile nahází do kufru. Začněte tedy dříve.  3 dny před dovolenou si sepište seznam věcí, které chcete brát sebou. Rozhodněte, které kousky z vašeho šatníku budou cestovat s vámi a vyperte je. Dva dny před odjezdem se vydejte na nákupy chybějících věcí, vyžehlete prádlo a poskládejte na hromádky, které pak už jen vložíte do kufru.  Den před odjezdem se sbalte. V den odjezdu přidejte poslední věci, které byly ještě používány (hygienické potřeby, …).

Šetřete místem

Nemůžete se vlézt do kufru? Pak pečlivě zvažte, zda jsou všechny věci, které plánujete zabalit vskutku využitelné. Chcete-li ušetřit místo v kufru zamotejte oblečení do ruliček. Stejně postupují také turisté vypravující se na daleké výpravy pouze s batohem na zádech.

Nemějte všechny peníze na jednom místě

Peníze si rozdělte a pečlivě schovejte na tři různá místa. V případě, že by došlo ke krádeži nebo ztrátě peněženky, kde byste měli uložené všechny peníze, mohla by dovolená rychle skončit.

Udělejte z balení příjemnou záležitost

Balení si můžete zpříjemnit poslechem oblíbené hudby, dobrou kávou nebo čajem. Postupně sbalte položky ze seznamu a motivujte se také myšlenkou na nadcházející dovolenou.

Nepodařilo se vám zabalit do elegantního malého kufříku, i když se seznam zabalených věcí značně zkrátil a balení proběhlo s dostatečným časovým předstihem? Nezoufejte. Poznámky ohledně velikosti vašeho zavazadla berte s nadhledem a užijte si pohodovou dovolenou.

You may also like...