Jak ušetřit

Tři věci, které můžete dělat denně a ušetříte

Do finanční tísně se může dostat naprosto každý. Většinou se do takové tísně dostáváme v době, kdy to nejméně čekáme. Buďme tedy stále ostražití a stále si odkládejme nějaké peníze stranou. Nemusíte si odkládat několik tisíc vždy, když dostanete výplatu, jenom denně dělejte několik věcí, díky kterým budete šetřit po stokorunách. Člověk si řekne, že stokoruna není moc, ale v době finanční tísně je i stokoruna naší spásou. Jaké věci tedy máme začít dělat?

Je mnoho věcí, které si leckdo osvědčí a díky kterým začne spořit. Jak jsme zmínili, nemusíte si odkládat velkou sumu peněz jednou měsíčně, ale můžete si odložit každý den menší sumu peněz, s níž často našetříte mnohem více, než v prvním případě. Otázkou je, jaké věci je třeba začít dělat, abyste denně ušetřili.

1) Seznam jako náš nejlepší přítel při nakupování

V dnešní době chodíme nakupovat takřka denně, většinou nakupujeme jídlo. Jídlo je však naším největším protivníkem. Bezhlavě nakupujeme všechno ve slevě, ale bohužel to nejsme schopni zkonzumovat. Vždy tedy choďte do hypermarketů či supermarketů se seznamem, díky kterému nenakoupíte zbytečnosti. Mnoho lidí si říká, že to nezvládne, že nemá pevnou vůli, ale je to skutečně jenom o zvyku.

2) Místo koupele volte sprchu

Dá se taky snadno ušetřit na domácnosti. Drahá je zejména voda, na kterou platíte zálohy co měsíc. Pokud se začnete více sprchovat, než koupat, zálohy můžete snížit a nemusíte se bát, že budete doplácet. Sprcha je mnohem levnější a takzvaně ekonomičtější než koupel. Navíc je rychlejší, bohužel už si v ní neodpočinete. To je však její jediná nevýhoda.

3) Vařte si obědy, připravujte si svačiny

Mnoho lidí chodí v zaměstnání na obědy a denně utrácí za svačiny v předraženém firemním bufetu. Raději si najděte tu půlhodinu a vše si připravte dopředu. Obědy z domova vyjdou levněji, stejně jako vyjdou levněji svačiny, které si připravíte doma.

You may also like...