Tipy a rady, jak pečovat o suchou pokožku

Tipy a rady, jak pečovat o suchou pokožku

Se suchou pokožkou se setkáváme nejen během krušné zimy, ale také během léta, kdy zapomínáme na pravidelnou hydrataci organismu. Suchá pokožka je velice nepříjemná záležitost, během které pokožka svědí a během které se vyskytují na pleti suché šupinky. Je proto velice důležité, abychom zavčasu zakročili a zbavili se co nejdříve tohoto nepříjemného problému.  

Zakročte s kvalitním tělovým mlékem 

Co je velice důležité, tak zakročení s vhodným tělovým mlékem. To je takovou první pomocí. Tělové mléko by mělo být především hydratační, aby zachránilo naši pokožku. Ideálně by mělo být takové, které ulevuje do dvou dnů od nepříjemného svědění a které tak během dvou dnů dává pokožku zcela do pořádku.  

Koření je nepřítel 

V případě suché pokožky si musíte dávat pozor na jednu věc, a sice na koření, které má výraznou chuť. Většina lidí miluje pálivé nebo hodně výrazné koření, čímž se v tomto případě myslí například chilli, kari nebo kmín či zázvor a pepř. Vyvarujte se těmto druhům koření a místo toho si raději své oblíbené pokrmy ochuťte bylinkami, jež tělu navíc velice prospívají.  

Nezapomínejte na dostatečný pitný režim 

Na co byste rozhodně neměli zapomínat, tak je pitný režim. Bez pravidelného pití vody bez sirupů nebo bublinek se vaše pokožka nebude mít ani šanci vzpamatovat. Pokud navíc budete pít dostatečné množství vody, přestanou dokonce i bolesti hlavy nebo vás přejdou jiné zdravotní neduhy. Obyčejná voda z kohoutku se tak jeví jako zcela zázračná! 

Příliš mnoho prášku na praní škodí 

Aby vaše pokožka nebyla drážděná, měli byste při praní myslet na to, že méně je více. S pracím práškem tak raději šetřete a potěšte tím svou pokožku. Taktéž byste se měli vyhnout dráždivým, příliš aromatickým a voňavým avivážím ze stejného důvodu – mohou podráždit naši pokožku. 

You may also like...