Severoitalské Caorle

Severoitalské Caorle: Pohodová dovolená pro každého

Hledáte lokalitu, kam byste mohli vyrazit s malými dětmi? Nebo si prostě toužíte udělat s partnerem dovolenou, která by byla příjemná, pěkná a moc nestála? Ať už je pravdivá první, nebo druhá varianta, skvělou a přitom levnou destinací je severoitalské Caorle.

Můžete si klidně opéct rybu

Pobřeží Jadranu je vděčným cílem mnoha Čechů a Češek. Dá se tu pořídit dovolená za poměrně rozumné peníze a navíc je to blízko. Cestu na sever Itálie zvládnete klidně i 12 hodin. Můžete si sem zajet i na víkend k moři, za předpokladu, že se partnerem vystřídáte u volantu, to zvládnete docela s přehledem. Užijete si tepla a pohody. Pokud nejste extrémně nároční, můžete tu zažít docela příjemný pobyt. Právě letovisko Caorle vám nabízí romantiku a pohodu. Atmosféra starého rybářského městečka vtáhne každého. Ve středu i na okraji města jsou rozmanité hotýlky, kde vás rádi uvítají. Můžete se podívat do rybářské tržnice, a když si přibalíte s sebou gril, klidně si opéct pro chuť nějakou čerstvě nalovenou rybu.

Ochutnejte zmrzlinový dort a zalenošte si na pláži

Najdete tu spoustu pizzerií, kde si můžete dopřát nejenom tuhle oblíbenou italskou specialitu, ale zároveň ochutnat i nějaké mořské lahůdky – například guláš ze sépií nebo fritto místo, tedy smažené mořské potvory a ryby. Samozřejmostí jsou kavárničky a gellaterie na každém rohu. Nenechte si ujít zmrzlinové dorty, které mohou mít podobu třeba špaget s kečupem – neděste se, špagety tvoří sítem protlačená vanilková zmrzlina, kečup jahodová šťáva. Spousty zábavy tu najdou i děti, hřiště, skákací hrady jsou samozřejmostí. Vstup do moře je pozvolný, takže se nemusí bát ani méně zdatní plavci. A co dělat, když vás přestane bavit lenošení na pláži? Zkuste výlet do lagun kolem pobřeží, nebo se vyplujte podívat do Benátek, leží odsud cca 80 kilometrů.

You may also like...