detoxikacni kura

Detoxikační kůra s citronem

Každé ráno začíná převážně snídaní a šálkem dobré horké kávy. Jenže zrovna káva nepatří k tomu nezdravějšímu pití, jež bychom měli zrovna po ránu pít. Vždy ráno se přece přejeme nastartovat a povzbudit se. Díky kofeinu (který mimochodem rychle vyprchá) sice docílíme chvilkového povzbuzení, ale nakonec nás únava dostane. Tudíž nakopnout kofeinem potřebujeme zanedlouho znovu.

Pro nejlepší start dne je vhodná voda s citronem, která nejen nastartuje náš organismus, ale taky nám dodá potřebné vitaminy, a dokonce společně s ní dosáhneme i rychlejšího spalování. Jedná se totiž o jakousi detoxikační kůru, které pomáhá našemu organismu po všech jejich stránkách.

Pijte ji jednoznačně teplou!

Citronovou vodu pijte zásadně před snídaní a teplou. Vyšší teplota totiž nezpůsobí tělu po ránu takový šok jako například studená. Vhodná je například trošku vystydnutá převařená voda, do níž nakapete půlku citronu. Navíc díky této pravidelné kůře každodenně ulevíme játrům, protože je skvěle očistíme.  Navíc také podpoříme tvorbu žluči, která je nezbytná pro zdravé zažívání.

Kyselost proti překyselení

Citron je citrus plný vitaminu C, který nejen pomáhá organismu tím, že ochraňuje tělo proti nachlazení a bacilům, ale taky bojuje proti překyselení organismu. Ovšem toto ovoce v sobě nese nejen vitamin C. Taky v sobě obsahuje mimo jiné i draslík, který je potřebný pro správnou funkci nervového a svalového systému. Dále nám přináší potřebný dostatek vápníku, jenž je velice prospěšný pro kosti. A jestliže vás trápí váš chrup, tak i s tímto problémem vám citron jistě velmi rád pomůže. V jeho složení se totiž vyskytuje i množství fosforu a ten společně s vápníkem udržuje naše zuby a kosti pevné a fit.

Jako další plus je to, že také napomáhá k hubnutí. Konkrétně dopomáhá k lepšímu trávení, tedy i k lepšímu spalování.

You may also like...